Волинському посадовцю за розтрату дали «умовно»

Іваничівський районний суд Волинської області виніс вирок колишньому директору ДП «Волиньвугілля» Анатолію Заболотному.

Обвинувачений з 12 квітня по 31 травня 2012 року, згідно з наказом Міністерства вугільної промисловості, виконував обов’язки генерального директора ДП «Волиньвугілля», а з 1 червня 2012 року по 31 березня 2013 року був генеральним директором підприємства, ‒ пише ВолиньPost.

Заболотному інкримінують, що під час перебування на посаді, він порушив частину 5 статті 191 Кримінального кодексу України (Привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем).

Під час судового засідання стало відомо, що екс-директор неодноразово незаконно підписував накази про нарахування премій собі та іншим працівникам. Загалом, Заболотний підписав більше двадцяти таких наказів.

За період виконання своїх обов’язків він привласнив та розтратив 691 тисячу гривень.

Допитаний в судовому засіданні обвинувачений свою вину визнав частково. Він пояснив, що на момент видачі зазначених наказів він вважав, що діє правомірно в межах своїх посадових обов’язків та у відповідності із дозволами Міністерства вугільної промисловості.

Проведення ревізії на підприємстві показало, що Заболотній підписував накази про премії без визначення покриття цих премій. Таким чином порушено галузеву угоду, оскільки було перевищено скорегований фонд оплати праці.

Феміда визнала Анатолія Заболотного винним у кримінальних правопорушеннях і присудила йому три роки іспитового терміну. Окрім цього, з обвинуваченого стягнули 691 тисячу гривень на користь ДП «Волиньвугілля».

Залишити відповідь