Теремнівська: зустріч із забудовницею продовжать у мерії

У Луцьку на вулиці Теремнцвській мешканці прилеглих будинків зустрілися з підприємницею Орисею Шереметою, щоб обговорити можливість встановлення тимчасової споруди у зеленій зоні. Домовитися не вдалося, тому зустріч продовжать 7 липня у міській раді.

Перемовини відбувалися 6 липня.

На зустріч з забудовницею та мешканцями приїхали депутати міської ради Павло Данильчук та Тарас Бас,перший заступник міського голови Тарас Яковлев,  начальник управління підприємництва і реклами Олександр Козлюк, начальник управління містобудування та архітектури Леонід Герасимюк та начальник екологічного управління Анатолій Галамазда.

Також завітали член виконкому Олег Бондарук та активіст “Народного котролю” Сергій Мерчук.

“Ми вже рік тут косимо траву та кожного дня прибираємо”, – стверджує Орися Шеремета. У тимчасовій споруді жінка запланувала літнє кафе площею 30 м2 та альтанку на 45 м2. Підприємниця каже, що буде утримувати землю у належному стані – збудує туалети, організує парковку для автівок та буде слідкувати за чистотою території.

Олександр Козлюк повідомив, що сусідній закинутий будинок, у який поскладали зрізані дерева, також належить Шереметі.

“На вирізку дерев є орден та встановлена відновлювальна вартість, яку суб’єкт господарювання оплатив”, – зазначив начальник управління. Підтверджує це і Анатолій Галамазда – на зрізання трьох дерев як сухостою ордер видали ще у грудні минулого року, рішення про ще одне дерево прийняли весною. Начальник екологічного управління каже, що дерева були в аварійному стані, просто взимку їх не встигли зрізати.

“Земля під спорудою залишиться у комунальній власності. У підприємниці є дозвіл на встановлення тимчасової споруди”,- додав Галамазда. Водночас він пояснив, що земельна ділянка залишається за державою. Після звернення підприємниці, 12 сотих вивели зі складу прибережно-захисної смуги, і лише після цього видали дозвіл на встановлення тимчасової спорудию. Спеціалісти склали проект та попросили виділити 20 сотих. Проте Шереметі виділили “лише” 12 сотих.

Люди обурюються, чому підприємниця не хоче нічого робити з будинком, який є її власністю і стоїть за кілька метрів від запланованого кафе.

Тарас Яковлєв пояснює, що Шеремета не може реконструювати будинок через відсутність дозволу від архбудінспекції. “Коли інспекцію змінимо на місцеву, вони це зроблять. Поки що вони нічого не можуть зробити, і це не від них залежить”, – додав заступник міського голови.

 

На зустріч приходило все більше жителів, долучилися й люди з числа відпочивальників. Мешканці сусідніх будинків і чути не хочуть про нове кафе: мовляв “генделиків” кругом і так вистачає. На запевнення підприємиці, що у кафе продаватимуть воду і морозиво та можна буде посидіти з дітьми, мешканці кажуть, що скоро від зеленої зони не лишиться й сліду.

“То це як я захочу частину зеленої зони, то й мені виділять під “пивнушку”?- кажуть місцеві жителі. Так само обурюють їх запевнення посадовців, що дерева були сухими та аварійними. “Та який же то сухостій? То були здорові дерева, що зеленіли перед тим, як їх зрубали”, – запевняють місцеві мешканці. Вони не згодні на кафе навіть за умови покращення благоустрою території. Люди вважають, що якщо дозволити побудувати кафе зараз, то завтра не залишиться простору гуляти з дітьми.

Дійти якогось спільного знаменника не вдалося, тому завтра запланували зустріч у міській раді за участі Яковлева, Данильчука, спеціалістів міської ради, членів міської ради представників забудовника ініціативної групи жителів . Обговорять питання не лише облаштування тимчасової споруди, а й природоохоронної зони загалом.

Нагадаємо, встановлювати тимчасову споруду на Теремніській почали 25 червня.

Залишити відповідь