Ковель: відкрили меморіал Голокосту

Поблизу села Бахів Ковельського району урочисто відкрили меморіальний комплекс Голокосту євреїв у роки Другої світової війни.

Меморіал споруджено у рамках проекту «Захистимо пам’ять», – повідомляє Волинська ОДТРК.

Впродовж 3 років він реалізується Українським центром вивчення історії Голокосту спільно з Міністерством освіти і науки України, Берлінським офісом Американського єврейського комітету за сприяння Міністерства закордонних справ Німеччини.

Основна ідея – увічнити пам’ять про історію життя єврейських громад, які загинули в часи війни. На відкриття комплексу на ковельську землю завітала поважна делегація з Німеччини, США, Ізраїлю.

Вшанувати пам’ять євреїв на місце їх масового розстрілу, а за свідченнями істориків тут загинуло понад 8 тисяч чоловіків, жінок і дітей, прийшли і мешканці навколишніх сіл, представники місцевої влади. Пам’ять загиблих вшанували хвилиною мовчання.

Меморіальні комплекси жертвам Голокосту учора відкрили і у селах Кисилин Локачинського і Прохід Любомльського районів. В рамках проекту “Захистимо память” було відібрано п’ять пілотних населених пунктів, де знайдено місця поховання євреїв: села Бахів, Прохід, Кисилин Волинської області, Острожець Рівненської області та місто Рава-Руська, що на Львівщині.

 

Залишити відповідь