Луцькі депутати «собаче» питання перетворили в політичне

Депутати Луцької міськради більшістю голосів не підтримали проект рішення про те, щоб забрати у комунального підприємства «Ласка» 500 тисяч, які мали витратити на бетонний паркан та електропідстанцію. Ухваленню рішення передувало понад годинне обговорення, яке перетворилося в суперечку промерських депутатів і представників “Нового Луцька”.

Таке рішення прийняли під час сесії ради у середу, 24 червня.

Ініціатор рішення Ігор Поліщук загалом повторив аргументи за те, щоб забрати кошти, які висловлював на засіданні «регламентної» комісії ради 18 червня. Головний аргумент: 500 тисяч гривень на собак за таких умов – надто багато. Тому депутат запропонував передати гроші на соціальну роботу із дітьми-інвалідами.

Проти його пропозиції виступили Артур Василевський, Олександр Пиза, Наталія Бунда, Євген Ткачук, Анатолій Бірюков, Василь Гриб, Анатолій Пархом’юк та Ганна Кравчук, адже альтернативи такому догляду за собаками, мовляв, зараз немає. На думку Ткачука, скоро вибори, тому Поліщуку «хочеться попіаритися» на цьому питанні.

Натомість за пропозицію виступили депутати Богдан Шиба, Юрій Корольчук, Павло Данильчук та Андрій Осіпов, адже місто, мовляв, не може собі дозволити такі видатки на додатковий бетонний паркан.

Про не найкращі умови перебування собак в притулку розповіли волонтерка Олена Мороз. Вона вважає, що існування КП «Ласка» не вирішує проблеми безпритульних собак в Луцьку.

Натомість волонтерка Лідія Семенова відзначила, що всі соціальні проблеми не можна вирішити за рахунок КП «Ласка». Треба визнати, що існують обидві проблеми. За її словами, заяви про поганий догляд собак свідчать про упереджене ставлення.

Директор КП Богдана Новарчук розповіла, що на території, де розташоване КП «Ласка», можна розміщувати притулок, адже на момент його будівництва обмежень щодо відстані до будинків не було, а закон зворотної сили не має.

Міський голова Микола Романюк закликав депутатів не ставити на терези собак та дітей інвалідів. До того ж 300 тисяч із суми вже освоїли. Тому він не підтримав проект «Нового Луцька».

У підсумку за проголосували тільки 11 депутатів.

Нагадаємо, керівник підприємства Богдана Новарчук відзначила, що гроші вже витрачені, тому їх неможливо повернути

Залишити відповідь