Депутати вирішили, як декомунізують Луцьк

Депутати Луцької міської ради підтримали проект рішення колеги Павла Данильчука щодо декомунізації в місті.
Таке рішення прийняли під час сесії у середу, 24 червня.
Нагадаємо, на сьогодні в Луцьку залишилися такі символи тоталітаризму: вулиці носять імена антиукраїнських діячів (Миколи Ватутіна, Ванди Василевської, Володарського (Гольдштейн Мойсей Маркович) та Вацлава Воровського), у міському просторі присутні пам’ятники та пам’ятні знаки діячам радянської влади (бюст Степану Бойку, меморіальна дошка Паші Савельєвій, комуністична символіка у парку «Меморіал»), комуністична символіка розміщена у будівлях комунальної власності (Палац культури м. Луцьк).
Тому він пропонує у зв’язку із прийняттям Верховною Радою Закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» провести у Луцьку такі заходи:
1. Здійснити демонтаж пам’ятників, пам’ятних знаків, присвячених особам, причетним до організації та здійснення Голодомору 1932-1933 років в Україні, політичних репресій, особам, які обіймали керівні посади у комуністичній партії, вищих органах влади та управління СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних та автономних радянських республіках (крім осіб, діяльність яких була значною мірою пов’язана з розвитком української науки та культури), працівникам радянських органів державної безпеки, подіям, пов’язаним з діяльністю комуністичної партії, встановленням радянської влади на території України або в місті Луцьк, переслідуванням учасників боротьби за незалежність України у XX столітті до 24 серпня 2015 р.
2. Перейменувати вулиці, провулки, інші об’єкти топоніміки міста Луцька, а також географічні об’єкти, розташовані на території міста Луцька, назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму до 1 жовтня 2015 р.
3. Демонтувати символіку комуністичного тоталітарного режиму у будівлях та спорудах, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Луцька до 24 серпня 2015 року.

Залишити відповідь