Порошенко: позбавляти Януковича статусу президента – незаконно

Президент Порошенко 19 червня звернувся з поданням щодо неконституційності закону про позбавлення Януковича статусу президента.

Про це повідомляє прес-служба Конституційного суду

Порошенко просить Конституційний суд визнати закон неконституційним.

“Оскільки закон, конституційність якого оскаржується, не має нормативного характеру, Верховна Рада, прийнявши його, діяла всупереч нормам Конституції України, а значить, це суперечить ч.2 ст.19 Конституції України, яка зобов’язує парламент діяти на підставі та в межах повноважень та способом, передбаченим Конституцією України, у зв’язку з цим прошу визнати закон України “Про позбавлення В.Януковича звання президента України” від 4 лютого 2015 таким, що не відповідає Конституції України, тобто, неконституційним”, – йдеться у поданні.

Також Порошенко зазначає, що згідно до Конституції, ВерховнаРада не має права приймати рішення про позбавлення звання президента. Статус можна забрати лише згідно процедури імпічменту.

“Таким чином, Конституцією України встановлено єдиний випадок позбавлення звання президента України і не передбачено прийняття жодним органом влади окремого акту в будь-якій формі про позбавлення звання президента України”, – пояснив Порошенко.

Зараз згідно із українським законодавством, звання президента України охороняється законом і зберігається за ним довічно. Порошенко вважає, що позбавлення статусу президента можливо лише після внесення відповідних змін до Конституції.

Залишити відповідь