Луцькі політпідсумки: 8-14 червня

Про “політпідсумки”. У цих публікаціях ми збиратимемо найцікавіші політичні події тижня та аналізуватимемо їх, додаючи інсайдерську інформацію, щоб вималювати цілісну картину події. На жаль, ми, як і більшість лучан, можемо не знати істинної природи того чи іншого явища, але принаймні спробуємо пояснити людям, що відбувається на владному олімпі.

****

Тиждень розпочався з дуже інформативної прес-конференції народного депутата та керівника волинського “Народного фронту” Ігоря Гузя. Одна з найгучніших заяв – вибори мера Луцька не перетворяться на протистояння двох олігархічних груп, бо буде “третя сила” від “фронтовиків”.

Експерти та політики у таку можливість вірять, говорять, що таким кандидатом має стати екс-заступник мера Луцька Владислав Стемковський. Але є одне але. Ні для кого не секрет, частково це визнав й Ігор Гузь, що на “Народний фронт” має вплив Ігор Коломойський – старший партнер Ігоря Палиці, люди якого вже борються за крісло міського голови.Тому не виключено, що через верхівку “НФ” на Гузя можуть тиснути, аби він свого кандидата зняв або ще гірше – зробив технічним.

******

8 червня голові Волинської облдержадміністрації Володимиру Гунчику словесно дісталося від родичів загиблих на Сході. Через закон, який забирав у них пільги, губернатору довелося вислухати багато неприємностей. Хоча й його вини в цьому рішенні ВРУ не було, бо ухвалили його ще перед Новим роком народні депутати. Виявилося, що за цей закон голосували й волиняни.

******

У публічну фазу ввійшла операція “Зніми Вітра”. Троє депутатів зареєстрували проект рішення про зняття Валентина Вітра з посади голови обласної ради. Окрім свободівця, серед авторів проекту – однопартієць Вітра Олександр Свирида та Володимир Бондар, якому пророкують крісло голови. Паралельно у свободівських і не тільки ЗМІ продовжують з’являтися критичні публікації про голову ради, а депутати анонсують гучні заяви про корупційні дії Вітра.

Що ж, будемо чекати чергової сесії і спостерігати, чи вдасться “Батьківщині” відбити цю атаку опонентів та відстояти свої позиції. Хоча генезис цієї політсили на Волині за останні роки показує, що шансів у неї небагато.

******

На диво спокійним видався тиждень в частині протистояння “Новий Луцьк” – Микола Романюк. Єдина новина – Андрій Осіпов виграв черговий суд проти мера. В справі відключення гарячої води восени 2014-го. Суд постановив, що міський голова не може визначити графіки відключення і вирішив скасувати розпорядження. Звичайно це сьогодні нічого не змінить, але в руках Осіпова тепер є документ, яким він може скористатися при схожих діях чинного міського голови. Хоча той на помилках вчиться і такого вже не допустить.

******

А тим часом опоненти “Нового Луцька” смакують новину та вже готують текстівку для листівок про “новобранця” фонду – екс-регіонала Олександра Курилюка. Як написав Ігор Гузь, у фонді він займається гуманітарними питаннями і припустив: чим не готовий заступник мера.

******

Також на цьому тижні трохи винесли сміття в Facebook в громадській організації “Автомайдан України”. Звідти пішли декілька провідних активістів, зокрема, заступник голови Андрій Попик і прес-секретар Ірина Мусій.

Кажуть, що одна з причин – непогодження з діями керівника організації Олега Бондарука та конфлікт всередині організації, який, зокрема, пов’язаний з майбутніми місцевими виборами, адже бренд “Автомайдану України” – однієї з найпотужніших волонтерських організацій області – може вирішально вплинути на виборця.

******

І насамкінець цікаве видиво від Громадське. Волинь.

 

Підготував Анатолій КОТЛЮК

Залишити відповідь