Показали, як працюють волинські вибухотехніки

Прес-служба волинської міліції показала, як працюють експерти вибухотехнічної служби.

20 років тому, 13 червня, у системі Міністерства внутрішніх справ України, створили вибухотехнічну службу.

«Науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі при УМВС України у Волинській області у липні 1997 року створено вибухотехнічну групу, до складу якої на початковому етапі входило дві посади: старшийексперт-вибухотехнік та експерт-вибухотехнік. А вже у червні 1998-го додатково введено посади експерта-вибухотехніка та техніка-сапера. Нині ми працюємо за трьома напрямами: пошук та знешкодження вибухових пристроїв і речовин, їх дослідження тапожежнотехнічна експертиза», – розповідає начальник сектору вибухотехнічної і пожежнотехнічної експертизи Ігор Заболотний.

Експерти встановлюють, чи є підозрілі предмети боєприпасами і вибуховими пристроями, визначають механізм та конструкцію (за уламками, корпусами, оболонками, дротами), після чого моделюють їх (яким за потужністю був заряд, яка вибухова речовина застосовувавсь, який вигляд мав пристрій). Пожежнотехнічна експертиза визначає причину виникнення пожежі. До обов’язків вибухотехніків також входить забезпечення безпеки в місцях масового перебування людей.

За словами керівника волинських вибухотехніків, місцеві експерти підвищують кваліфікацію на семінарах та курсах у Києві, на базі підготовки саперів у місті Мерефа Харківської області  за кордоном, а також закордоном.

Одним із пріоритетних напрямків діяльності підрозділу є також профілактична та інформаційна робота серед населення, особливо серед дітей. Тому правоохоронці проводять роз’яснювальну роботу: показують, як можуть виглядати вибухові пристрої, і що треба робити у випадку їх виявлення.

Окрім того, волинські експерти-вибухотехніки навчають військовослужбовців та разом із ними несуть службу у зоні бойових дій.

«Ситуація на Сході – складна: навіть на підконтрольних українським військовим територіях є чимало боєприпасів, які несуть загрозу здоров’ю громадян. А тому ми долучаємося до гуманітарного розмінуваня звільнених від терористів населених пунктів. Щодня, заступаючи на службу, ми чітко пам’ятаємо: від нас часто залежить життя людей», – підсумував Ігор Заболотний.

Залишити відповідь