Засудили власника авто, яке потонуло в річці з людьми

Волинянин, який позичив авто, яке врешті потонуло в річці, забравши з собою життя чотирьох людей, вислухав вирок суду.

Чоловік отримав три роки з дворічним випробувальним терміном, ‒ повідомляє Волинська газета.

Служба порятунку повідомила: в ніч із 5-го на 6 квітня на Маневиччині, неподалік села Боровичі втопилося відразу четверо людей.

Із офіційних джерел стало відомо: близько третьої ночі автомобіль «ВАЗ-2104» з невідомих причин з’їхав із дороги просто у Стир. Шансу врятуватися не було ні в кого з тих, хто перебував у салоні «Жигулів».

А перебували там 39-річний чоловік, двоє його синів 10-ти й 11 років та 17-літній водій.

Ця трагічна історія була оповита багатьма чутками і навіть сповненими містики домислами. Адже 39-річний утопленик уже намагався в тому ж злощасному місці піти на дно Стиру, та люди витягнули з води. А незадовго до трагедії цей же чоловік погрожував екс-дружині (матері своїх дітей), що, мовляв, «влаштую, тобі, Паску!». Тільки жінка, мабуть, і подумати не могла, чим закінчаться погрози чоловіка, з яким на той момент вони були розлучені. Тож, коли захотіла відправити вже нетверезого «благовірного» з бару додому, на допомогу вирішила кликати двох синів (вони на той час спали в хаті свекрухи).

А бабуся ніби відчувала лихо. Бо коли з мобільного внуків почула дзвінок екс-невістки, відхилила виклик. На один із чергових дзвінків таки підняла слухавку і стала просити: «Не дзвони, діти вже повкладалися, хай собі сплять». Та мати таки домоглася свого, розбудила хлопців і сказала піти до бару, щоб забрали батька.

Знову бабуся пробувала зупинити внуків. А побачивши, що марно, сіла на велосипед і поїхала слідом за ними.

Можливо, якби не свято й не випивка, біди могло би не статися. А так батько, якого діти хотіли завести додому, зустрів біля бару 17-річного сусіда. Хлопчина того дня попросив у свого старшого товариша проїхатися «Жигулями». Знайомий виявився щедрим і дозволив. Хлопець з’їздив до сусіднього с. Копилля на дискотеку, повернувся в Боровичі й уже прямував додому, коли 39-річний сусід попросив підвезти його разом із двома синами під хату.

Та ж таки бабуся, побачивши, що і її 39-річний син, і 17-річний водій «Жигулів» не зовсім тверезі, стала просити не брати дітей до машини. Мовляв, піде з онуками пішки, велосипед везучи руками. Та її не послухали.

Не відомо чому, проте «Жигулі» пролетіли повз потрібний поворот, завернули в наступному. Там розвернулися, аби поїхати на потрібну вулицю. Та під час маневру водій не впорався з керуванням, зіскочив із п’ятиметрового обриву у Стир і авто, перевернувшись догори дном, пішло під воду.

Саме в ті хвилини до обриву під’їхала бабуся. Вона першою побачила світло фар у воді. Негайно подзвонила в міліцію. Покликала сусідів. Однак дістати людей із зачиненої машини на 4-метровій глибині було неможливо.

Коли наступного ранку на місце трагедії приїхали рятувальники і спецтехнікою витягнули «Жигулі», на задньому сидінні виявили тіла двох хлопчиків, а поміж передніми сидіннями – 39-річного чоловіка. Тіла 17-річного в салоні не було. Очевидно, юнак намагався врятуватися та якимось дивом вибрався з машини. Та і його неподалік від місця падіння водолази виявили загиблим.

Коли фактичний власник авто (мешканець села Боровичі) почув про наслідки своєї безпечності, мабуть, і подумати не міг, що саме він стане крайнім у жахливому випадку.

Одначе Кримінальний кодекс України чітко визначає ті обов’язки, що покладаються на законного користувача транспортного засобу. І серед іншого там категорично забороняється давати своє авто людині, яка не має водійських прав чи перебуває у стані алкогольного сп’яніння. Бо такі дії згодом можуть спричини тяжкі наслідки і стати підставою для притягнення до відповідальності навіть того, хто не брав участі у поїздці, а просто дозволив проїхатися своєю машиною.

Перед Трійцею в Маневичах відбувся суд, де обвинуваченим у кримінальній справі став багатодітний батько, який є законним користувачем «Жигулів». Під час слухання справи найближчі родичі загиблих сказали, що не мають претензій до обвинуваченого. Тому в питанні про міру покарання покладаються на думку суду.

Сам обвинувачений теж не став заперечувати своєї вини у трагедії. Щиро розкаявся і сприяв у розкритті злочину. Односельці теж дали обвинуваченому хорошу характеристику. І тільки алкоголь став обтяжуючим фактором під час винесення обвинувального вироку.

Отож, мешканця села Боровичі таки визнали винним у кримінальному злочині. Згідно зі статтею 287 Кримінального кодексу, чоловіку призначили покарання у вигляді трьох років тюрми без позбавлення права керувати транспортним засобом. Але, зрештою, вирішили, що обвинувачений не несе жодної небезпеки для суспільства, його виправлення цілком можливе без ізоляції. А якщо так, то три роки в’язниці чоловіку замінили на два роки іспитового строку.

Залишити відповідь