Волинська міліція кидала гранати в мітингарів правомірно, ‒ прокуратура

Прокуратура області закрила кримінальне провадження, розпочате за фактом застосування працівниками МВС світло-шумових гранат під час штурму УМВС у Волинській області 19 лютого, за відсутністю складу злочину.

На думку прокурора, помилкою було небажання вже колишнього начальника УМВС у Волинській області Олександра Терещука погодитися з вимогами мітингувальників, ‒ пише Інформаційне агентство Волинські новини.

Нагадаємо, 24 квітня 2015 року стало відомо, що прокурор області ініціював відкриття кримінального провадження щодо працівників міліції, які застосовували світло-шумові гранати 19 лютого 2014 року під час штурму будівлі УМВС у Волинській області.

Як повідомив Дмитро Чепіжак під час прес-конференції 12 червня, у прокуратурі здійснили 150 слідчих дій, встановили осіб, які того дня, згідно з наказом начальника МВС області, охороняли громадський порядок.

«Начальник УМВС у Волинській області Олександр Терещук вів перемовини. Значна кількість людей вимагала пустити їх в приміщення. Начальник не погодився, мотивуючи це тим, що в приміщенні є зброя, таємна інформація, речові докази. Ми з’ясували, що перед початком штурму працівникам МВС видали спецзасоби. Ми проаналізували усі наявні в ЗМІ матеріали. Виявили, що мітингувальники мали при собі бити, ломи,виламали двері, розбили скло, закинули газові і димові шашки», ‒ повідомив прокурор.

Присутнім продемонстрували відео штурму.

«Тут чітко видно, що це була не мирна акція», ‒ зауважив Дмитро Чепіжак.

З його слів, використання спецзасобів регламентується Законом України «Про міліцію», згідно з яким і світло-звукові пристрої правоохоронці можуть застосовувати для захисту і самозахисту, для припинення масових заворушень, при штурмі будівель, транспортних засобів.

Слідство встановило, що 4 гаранти видавалися працівникам міліції, але не встановило, кому конкретно, бо документи не збереглися. Встановити, хто конкретно застосовував гранати – також неможливо.

«Досудове розслідування закрите за відсутністю в діях працівників міліції складу злочину. Ймовірно, начальник УМВС Олександр Терещук вчинив неправильно, що він був проти проходу мітингувальників. Але зрозумійте мене правильно, згідно з нормативно-правовими документами, міліціонери мали право здійснювати заходи безпеки», ‒ пояснив Дмитро Чепіжак.

З його слів, слідчі допитували Олександра Терещука, якого минулого тижня люстрували, але він багато коментарів не надав. Допитували також екс-голову ОДА Олександра Башкаленка.

Залишити відповідь