На Волині – міжнародно-журналістський скандал

На Волині назріває чималенький скандал у медійному середовищі. У Луцьку Міжнародна асоціація журналістів «4 влада» і Фундація «Європейська академія місцевого самоврядування» провели конференцію «Роль медіа в суспільстві», на яку забули запросити журналістів.

Докладніше про це у соціальній мережі Facebook написала координатор Волинського прес-клубу Богдана Стельмах.

Подаємо її допис без правок і змін:

«Міжнародна асоціація журналістів «4 влада», Фундація«Європейська академія місцевого самоврядування» за підтримки Управління маршалка в Любліні, міста Шьвіднік (Польща) і Волинської обласної ради 8 червня проводили в Луцьку Міжнародну журналістську конференцію «Роль медіа в суспільстві».

У програмі конференції вказано, що участь уній беруть, окрім  представників із названих вище організацій і керівництва Волинської ОДА й Луцької міської ради, Олександр Савенко – гендиректор Київської державної регіональної телерадіокомпанії, Ігор Паримський – професор Інституту журналістики Національного університету ім.Тараса Шевченка, Олександр Бухтатий – секретар НСЖУ, польські журналісти.

Потенційно розмова могла би бути не тількицікавою, але й корисною.

А тепер УВАГА!!!

Хто зволинських медійників знав про цей захід? Із якою метою він був організований?

Спробуємо розібратись.

Я дізналася про конференцію ввечері 5 червня, коли прийшла на прямий ефір Волинського телебачення з питань розвитку і ролі сучасних медіа. Серед запрошених був і Генрик Кошьчєльни – голова правліннязгаданої вище Міжнародної асоціації журналістів «4 влада» (не плутати з Інформаціно-аналітичним порталом «4 влада»).  Чоловік із кимось розмовляв по телефону польською саме про цей захід. Після ефіру він вручив мені свою візитку і сказав два слова: «Zapraszam na konferencję».

Звісно, я вирішила пошукати, що ж то за така конференція – хто запрошений, скільки триватиме, які запропоновано теми для обговорення, – ніде нічого. Так само, як немає жодної інформації у волинських ЗМІ вже по факту проведення заходу (бо звідки їй узятись?). Єдина публікація – на офіційному сайті Луцької міської ради, оскільки його учасником був заступник міського голови Тарас Яковлєв.

І от що з цього виходить.

Пан Кошьчєльни запросив тих, з ким за певних обставин встиг познайомитись раніше (серед учасників заходу було повно представників різних організацій і відомств – управління юстиції, суду, організації чорнобильців) і чиї прізвища допомогли би йому сформувати непогану програму конференції. Адресне запрошення гарантує певну кількість присутніх узалі людей і виступи доповідачів, що, власне, і засвідчить факт ніби-то добре проведеного заходу (на папері і картинці). Обидва фактори є непоганою доказовою базою для звітування перед грантодавцями / спонсорами. Тож припускаю, що питання про поінформування якомога більшої кількості волинських журналістів на порядку денному і не стояло у зв’язку з відсутністю такої потреби в організатора.

Про якісні показники проведеного заходу навітьважко щось придумати. Сама конференція мало стосувалася професійних медійних справ, значна частина часу була присвячена правовій допомозі, рекламі польських міст і ресурсів купівлі-продажу товарів.

А отже в мене назріло кілька питань: 1) якможна проводити міжнародну (!!!) конференцію на тему ролі медіа в суспільстві (особливо в наших складних умовах) так, щоб самі медіа про неї не знали?; 2) за чиєї згоди вже не вперше на Волині (то друга конференція) відбувається цинічна афера у медіа-сфері? 3) які результати конференції і де про них можна прочитати?

П.С.: Це ще не все про конференцію. Другого дня, 9 червня, у програмі заходу – презентація реабілітаційного комплексу для учасників АТО у Володимирі-Волинському, виступи камерного оркестру «Кантабіле»та Волинського народного хору у Волинському обласному театрі ляльок і привітання Генрика Кошьчєльного з днем народження.

Як вам?»

 

1 коментар

  1. Павло сказав:

    Польський “Остап Бендер” Кошьчельний вкотре розвів журналістську спільноту , отримавши чималі гроші від іноземнгих грантодавців. Акцію провів гучно. А що без участі журналістів – не біда. Головне, що кошти освоїв….

Залишити відповідь