Командир волинського батальйону ДУКу спростував закиди

Командир третього запасного батальйону Добровольчого Українського Корпусу Віталій Ковальчук (“Устим”) спростував закиди, які днями з’явилися в інтернеті, зокрема, на сайті Кореспондент.

Цю інформацію в блогах на сайті Волинського Агентства Розслідувань опублікував користувач Андрій Стельмах. Після звернення Віталія Ковальчука, який заявив, що всі звинувачення є брехнею, блог відповідно до правил сайту зняли. Якщо дописувач хоче відновити блог, він має надати свідчення публічних осіб та документи, які підтверджують його слова.

Окрім того Ковальчук прокоментував найгучніші закиди, які були в публікації.

Зокрема, Віталій Ковальчук каже, що дійсно був знайомий з чоловіком на прізвище Дайхайєв, але бандитом не був і не займався “вибиванням боргів”, як йдеться в блозі. “Банда Дайхаєва наводила жах на мешканців Привокзального району, а «Лімаль» разом з братком Хацом вважалися найкращими фахівцями з «вибивання» боргів”, – писав автор.

Ковальчук каже, що знає Дайхайєва за спільними тренуваннями. “Вони приїжджали до нас на базу тренуватися. Дайхайєв з 1991 року живе в Луцьку, одружився, виховує сина, працює тут, порядна людина”, – каже дуківець.

Прокоментував дуківець й суд над ним в 2001 році. Тоді Віталія Ковальчука звинуватили в зберіганні наркотиків. Каже, що довелося піти на “мирову” з прокуратурою, хоча й того порушення він не вчиняв.

“На початку 2000-х я ганяв машини з Польщі і покійний нині керівник міськвідділу Швачка, коли я приїхав з-за кордону, запросив до себе і почав вимагати гроші за “кришу”. Я звичайно відмовився і мені в міськвідділі підкинули 5,1 грам коноплі. Що цікаво. Якби всипали, менше 5 грам, то було б адміністративне порушення, а спеціально підкинули більше, щоб тягнуло на кримінал”, – оповідає Ковальчук.

“Я сидів два з половиною місяці у КПЗ і це стало дуже хорошим досвідом в житті. Побачив, хто справжній друг, зробив переоцінку цінностей, духовно виріс”, – пригадує він.

Судова справа завершилася умовним терміном, бо Ковальчук визнав свою провину, щоб уникнути ув’язнення.

Відкидає дуцківець звинувачення в реалізації шахрайських схем з кредитами в 2000-х. “Проте і після цього «Лімаль» не примирився з кримінальним бізнесом та продовжив заробляти собі на життя, провертаючи шахрайські схеми, під які позичав у своїх знайомих тисячі умовних одиниць. Однак повертати їх не поспішає і досі, залякуючи кредиторів своїм яскравим бандитським минулим”, – писав автор блогу.

Устим каже, займався в ті роки підприємницькою діяльністю й до нині зберіг приязні стосунки з партнерами.

Найбільше ж Віталія Ковальчука здивував закид у тому, що в нього нема диплома про педагогічну освіту. Розповів, що закінчив Волинський державний університет імені Лесі Українки (нині – Східноєвропейський національний університет) за спеціальністю “фізична культура, олімпійський та професійний спорт” у 2007 році.

Насамкінець додав, що навчання для дітей дуківці влаштовують власним коштом. Також про навчання поінформували начальника управління освіти Луцької міськради Олега Гребенюка та Раду безпеки області, в яку входять керівники органів влади та силових структур.

“З своєї кишені даємо гроші на перевезення дітей на стрільби, купуємо патрони. Такі інформаційні викиди в час війни на Сході, коли молодь треба навчати і готувати до різних сценаріїв розвитку подій, вважаю своєрідним сепаратизмом”, – висловився Віталій Ковальчук.

Також він надіслав фото зі Сходу, де нині перебуває в складі ДУКу в районі населеного пункту Курахове.

12

 

5 коментарів

 1. Андрій сказав:

  Пана Ковальчука після смерті треба до лику святих зарахувати… Або навіть ще при житті!

 2. VSC сказав:

  Ого, Виталик, такие подробности из твоей биографии)))

 3. Реал сказав:

  Командир волинського батальйону ДУКу спростував… ЧЕСНИМ ЛЮДЯМ НІЧОГО СПРОСТОВУВАТИ НЕ ТРЕБА…

 4. 876 сказав:

  Дуже смішно, тобто в Буіча в бригаді ти не був?

 5. Лучанка сказав:

  Цікаво, він настільки впевнений що у всіх людей массова амнезія? ?? Навіщо ці спростування….краще мовчали б вже..

Залишити відповідь