Гунчик розказав, де на Волині хочуть об’єднувати громади

Найбільш активні у процесі об’єднання територіальних громад Ківерцівський, Ковельський та Горохівський райони. Між Нововолинськом та Іваничами є доволі активна полеміка. Також є відповідні пропозиції щодо Камінь-Каширського та Ратнівського районів.

Про це заявив голова Волинської ОДА Володимир Гунчик у інтерв’ю виданню «Сім’я і дім».

Також Гунчик закликав об’єднуватися й інших, адже малі громади часто не можуть себе «прогодувати»: «Представники тих громад, які звикли жити на дотаціях, мають зрозуміти, що так далі не буде. Прийшов час інакше глянути на те, що відбувається навколо. Чому не всі платять земельний податок? Чому на магазині безплатно висить оголошення? Раніше сільські голови про таке не думали, бо знали, що отримають підтримку з районного та обласного бюджетів. Через такі процеси пройшли європейці, пройшли американці. Ми теж маємо зрозуміти: що більша громада, то сильніший бюджет, менше управлінців і більше коштів, які можна спрямувати на розвиток».

Також про користь об’єднаня він розказав на прикладі школи: «Під час поїздок областю я зіштовхуюся із випадками: звертаються по допомогу, наприклад, для школи. Коли запитую, скільки там навчається учнів, з’ясовується, що 20. І в той же час тут працює 19 вчителів. Звичайно, такі школи не можуть існувати. Тому коли об’єднати три села, лишається стежити за розвитком і хорошою роботою однієї потужної школи та придбати два шкільні автобуси».

Нагадаємо, перший заступник голови облради Олександр Пирожик порадив Гунчику, що при проведенні адмінреформи на Волині варто забути про совєцько-комсомольські методами і не «протискувати» потрібні рішення, не запитуючи думки громади.

Залишити відповідь