Майбутнє Палиці: думки політиків і експертів

Звільнення Ігоря Палиці з посади голови Одеської облдержадміністрації спровокувало хвилю розмов на кухнях та “фейсбуках”.

Відразу зайшла мова про балотування Палиці на посаду міського голови Луцька. Однак в такий сценарій розвитку подій не вірять, а з-поміж варіантів щодо того, чим займатиметься Ігор Палиця переважає політична діяльність.

Саме такої думки дотримуються політики та експерти опитані Волинським Агентством Розслідувань. Ми запитали їх: чим займеться Палиця після звільнення і яка ймовірність того, що він піде на мери Луцька.

 

Депутат Луцької міської ради, керівник обласного осередку руху “Народний контроль” Павло Данильчук

Як на мене публічні посади йому непотрібні. Головне провести своїх людей у владу. Бізнес понад усе!

Громадський діяч Валерій Пельц

Можливість участі Ігоря Палиці у виборах мера Луцька розглядалась ще тоді коли він був головою Одеської ОДА. Зараз, коли він позбувся цієї посади, в нього може з’явитись додаткова мотивація для повернення у політику хоча б на рівні рідного міста. Прогнозувати дуже важко, але у випадку його участі в виборах боротьба буде дуже серйозною.

Керівник луцького осередку ВО “Свобода” Микола Федік

Ймовірність того, що Ігор Палиця піде балотуватися на посаду Луцького міського голови, на мою думку, дорівнює нулю. Те, що його людина буде балотуватися – це факт. З 2012 року він у Луцьку зробив свою команду, у яку і буде вливати капітал для досягнення максимального результату на місцевих виборах. Швидше за все, в Одесі він також заклав фундамент, створивши певний колектив людей, які будуть його ставлениками на місцеві вибори. Отож, буде займатися просуванням своїх політичних проектів та бізнесом.

Хоча Коломойський можливо і почне створювати свою політичну партію “УКРОП” та довірить Ігорю Петровичу якусь важливу місію у ній. Втім, майбутнє Палиці залежить і від майбутнього Ігоря Коломойського і його олігархічного бізнесу.

Політолог, голова Центру Політичного аналізу та Виборчого Консалтингу Михайло Наход

Я думаю, що Ігорю Палиці є чим займатись. Він є одним з топів однієї з найпотужніших фінансово-промислових груп в Україні та командним гравцем. Ця група має і економічні, і політичні інтереси. Тому усі дії Ігоря Палиці та його публічне позиціонування буде здійснюватись, виходячи з інтересів цієї групи. Я впевнений, що він не відійде від політичних і бізнесових справ цієї групи.

Ймовірність, що Ігор Палиця особисто балотуватиметься на посаду міського голови Луцька не надто велика. Я б її оцінив на рівні десь 25 %. Але ще раз наголошую, що подібні рішення будуть не його особистими рішеннями, а рішеннями групи “Приват”. Але те, що Луцьк залишається в полі зору Палиці сумніві не викликає. Його команда, яка зібрана навколо фонду “Новий Луцьк” та однойменної фракції у міській раді безумовно буде намагатись розширити свій влив у Луцьку та міській раді.

Депутат Луцької міської ради Андрій Осіпов

Це був би дуже потрібний крок для лучан. Сподіваюсь, що Ігор Палиця таку можливість для себе розглядає. Також думаю, що такого сценарія побоюється діючий міський голова Микола Романюк. Я з приємністю попрацював би в команді кандидата Палиці. Щодо подальшої політичної діяльності Ігоря Палиці скажу зі стопроцентного гарантією – він продовжить свою роботу у великій політиці, незалежно від наявності в нього посад.

Народний депутат Ігор Лапін

Хід був би сильний тактично, але стратегічно не вірний. Бій може виграти, а війну програти. Думаю, не піде. Як пройде, то погрязне в рутині справ мерських, водоканал, каналізація, ЖКП, сміття і т д. Як Кличко в Києві. Рівень важчий і на крок нижчий, ніж був.

Але рекламувати свого потенційного кандидата буде, бо має вільний час та й це діятиме проти Романюка.

Керівник прес-служби Волинської обласної організації Всеукраїнського об’єднання “Свобода” Петро Герасименко

Доля Ігоря Палиці залежить від долі олігархічної групи Ігоря Коломойського. Якщо в Україні матиме місце реальна деолігархізація, то це звісно зменшить або й нівелює вплив цієї групи, як і інших олігархічних груп на політику і економіку. Думаю, що Палиця буде займатися тим, чим і займався раніше, в тому числі будучи й на посаді голови Одеської ОДА – розвитком власного бізнесу.

Дуже малоймовірно, що Ігор Палиця піде на вибори міського голови Луцька. Мені важко уявити, щоб людина, яка значну частину часу проводить в Швейцарії та Європі, де має свій бізнес, готелі, захотіла стати мером такого відносно невеликого міста як Луцьк. Не можу уявити, щоб Ігор Петрович ходив на роботу з 8 ранку до 5 вечора і займався питаннями каналізації, опалення, вивозу сміття і іншими комунальними проблемами.

Швидше всього, він намагатиметься докласти зусиль для того, щоб мером Луцька стала його людина. Це потрібно для лобіювання бізнес-інтересів Ігоря Петровича. Адже з мером Луцька Миколою Романюком, на якого рініше ставив Палиця, дорого розійшлися.

Головний редактор газети “Хроніки Любарта” Андрій Лучик

Думаю, після року напруженої роботи на посту губернатора Одеської області Палиця зробить собі невелику відпустку. Відпочине тижнів два, більше часу приділятиме сім’ї. Саме так я й зробив би на його місці. Частково він це й підтвердив у коментарі щодо своїх подальших планів для “Хронік Любарта”.

В подальшому, думаю, він продовжить займатися бізнесом, але й більше часу приділятиме громадським ініціативам. Зокрема, він вже анонсував відкриття Фонду в Одесі.

Щодо балотування Палиці на пост луцького мера, то вважаю таку вірогідність нескінченно малою: це не його рівень.

Більше того, вважаю, що посада мера у Луцьку не є самоціллю для групи Палиці у Луцьку. Просто контролючи цю посаду, “Новому Луцьку” буде легше реалізовувати свої проекти у місті.

Депутат Волинської обласної ради Володимир Бондар

Не вірю, що Палиця буде балотуватися на міського голову Луцька. Звісно стояти осторонь він не буде, але людині, що має серйозні статки та більшість часу проводить на березі Женевського озера наше місто з його проблемами не є цікавим.

Я думаю інтерес Палиці полягає в тому, щоб мати базовий округ(округи) для походу на Верховну раду, а також, можливо, взяти участь в управлінні найбільш цікавими об’єктами комунальної власності або ж у приватизаційних процесах. Тому слід очікувати подальшої активізації роботи фонду, формування команди, можливо частіших приїздив до Луцька та коцентрації зусиль на всеукраїнському рівні. Його подальша політична кар’єра,як на мене, буде залежати від долі групи Коломойського та його місця в ній.

Громадська діячка і журналістка Марія Доманська

Думаю, що він не повернеться до Луцька. Пізнавши вищий рівень політичного існування, він зрозумів, що рівень Луцька – це практично мікрорівень. Це було зрозуміло також з його брифінгу та інтерв’ю на 1+1. Там він заявив, що не поїде з Одеси. А також чітко дав зрозуміти, що рівень мажоритарного округу йому вже замалий.

Тим не менше, його вплив: його людей, фонду не буде спадати. Все ж треба мати якийсь запасний аеродром, так би мовити. Палиці легше послати на міського голову когось, хто прив’язаний до Луцька. А така мала георгафія йому давно вже нецікава.

Щодо його політичних планів, то все залежить від того, наскільки вдасться владі “нагнути” Коломойського. Саме від того, наскільки він залишиться сильним. Якщо все буде погано, думаю, що Палиця може очолити політичну партію Коломойського, щоб охопити вплив на рівні всіх місцевих громад, та по всій Україні. Та все ж – це лише припущення

А, коли все буде добре, не виключаю, що його можуть призначити головою Волинської ОДА. Вже давно ходять чутки, що Гунчику світить підвищення до рівня міністерства.

Один з керівників волинської “Самооборони”, член виконавчого комітету Луцькради Богдан Климчук

Впевнений, що Палиці потрібен депутатський імунітет, тому більш ймовірно його бачити кандидатом у депутати на наступних парламентських виборах.

Сумніваюся, що жителю фешенабельної Швейцарії буде цікаво займатися проблемами ЖКГ у Луцьку, адже, пам’ятаючи його досвід відвідувань засідань ВР, він був одним з найбільших прогульників.

Проте це не означає, що він не буле інвестувати у свого ставленика, яким наймовірніше стане Товстенюк.

Надто багато мільйонів він вклав, щоб так просто змиритись з минулим програшем. Тим паче зараз у нього уже є маленька приватна армія “Варта Порядку”.

Депутат Луцької міської ради Роман Бондарук

Думаю, що в першу чергу поїде на відпочинок. Зрозуміло, що в подальшому займатиметься політикою, але на мера Луцька не піде. Я думаю, що поки буде розвивати якийсь новий політичний проект під місцеві вибори, але все залежатиме буде від нового закону про вибори.

Депутат Луцької міської ради Олександр Пиза

В Ігора Палиці достатньо бізнесів, щоб ним займатися. Але, оскільки він вже був і є в політиці, то навряд чи відмовиться від неї остаточно, як от наприклад Тігіпко. Його дії будуть чітко скоординовані з Ігорем Коломойським та від цього залежатиме активність Олександра Лазорка та Олександра Товстенюка. Ну, й всієї інфраструктури.

Як на мене, то позиція мера міста для нього замала. В протистоянні (бізнесовому, політичному) з Ігорем Єремеєвим – то “гра від оборони”, а Ігор Палиця навпаки любить диктувати умови, а не пристосовуватися до них.

Народний депутат Ігор Гузь

Можливо, спробує себе в якості кандидата в міські голови Одеси, думаю Луцьк не той масштаб для правої руки Ігоря Коломойського. Хоча все-таки, думаю, основним місцем роботи Ігоря Петровича стане Женева.

Громадський діяч і журналіст Дмитро Безвербний

На мою думку, Ігор Палиця не буде балотуватись на посаду Луцького міського голови. Він насамперед бізнесмен, а виконання обов’язків міського голови ускладнюватиме ведення бізнеса. Вважаю, що найбільш оптимальним для Ігоря Петровича є варінти: «поставити» на цю посаду свою людини або домовитись з Миколою Романюком. Водночас, на мою думку, одне з першочергових завдань для Ігоря Палиці «завести» в міськраду максимальну кількість своїх депутатів, щоб контролювати цей владний орган. А це, як на мене, цілком реально.

Залишити відповідь