Військові долучаться до відзначення битви під Берестечком

У Рівненській області відбудеться відзначення річниці бою під Берестечком, у якому візьмуть участь і військові, які служили на Сході.

Про це повідомляє ІА ZIK.

12-14 червня у Національному історико-меморіальному заповіднику «Поле Берестейської битви», що в селі Пляшева Рівненської області, відбудеться відзначення 364-ї річниці бою під Берестечком.

За словами організаторів, основні події відбуватимуться у суботу та неділю, 13-14 червня. Зокрема, запланована літургія в пам’ять про полеглих, екскурсії визначними і символічними місцями, заходи спортивного характеру, квести, лекції на історичну тематику, а також ярмарок народних ремесел.

«Патріарх Філарет уже підтвердив свою участь. 14 червня о 9.00 він очолить богослужіння», – повідомила Олена Ковальчук з оргкомітету «Берестечко-2015».

Також буде організовано табір для молоді, який розрахований на близько сто людей. Зголошуватися можуть усі охочі, старші 14 років. Участь є безкоштовною. Як розповів член оргкомітету Захар Ткачук, це буде своєрідна історична реконструкція, учасники ходитимуть у козацькому одязі, а відвідувачі зможуть на власні очі побачити, як жив тогочасний військовий табір, а крім того, власноруч випробувати зброю тих часів.

Заходи з нагоди відзначення битви під Берестечком проводяться вже кілька років поспіль, цьогоріч на них позначилися події на Донбасі. «Молодіжна програма буде присвячена сучасним воїнам АТО. На цьому будемо акцентувати», – зазначив Захар Ткачук. За його словами, на заходи запрошені військові, також планується провести благодійний захід для збору коштів на допомогу воякам.

Окрім того, відвідати заходи запросили переселенців з зони конфлікту. Організатори очікують, що їм буде цікаво ближче познайомитися з цією сторінкою української історії.

Керівник Львівської громадської організації «Козацьке стрілецьке братство» Всеволод Іськів нагадав, що битва під Берестечком 1651 року між Військом Запорозьким під командуванням Богдана Хмельницького і союзним йому татарським військом з одного боку та армією Речі Посполитої з іншого була наймасштабнішою битвою тих часів. У ній взяло участь до півмільйона людей. Десять днів тривали основні бої.

«Але особливість цієї битви в тому, що українці були з одного боку і з другого. В армії Речі Посполитої теж були українці», – сказав він.

Водночас історик наголосив, що хоч цю битву Військо Запорізьке через ряд обставин програло, але показало неабияку звитягу. До того ж потім воно взяло реванш у битві під Батогом.

«Ми відзначаємо цю дату не як наш програш чи виграш польської сторони, а як героїзм обох народів. З 2008 року представники польського консульства і польських громадських організацій разом з нами вшановують пам’ять про той бій, ми разом несемо квіти до пам’ятника полеглим українцям», – зазначив отаман Волинської громадської організації «Козацьке Стрілецьке Братство» Віктор Федосюк.

Відповідаючи на питання про те, «навіщо відзначати програну битву», він провів аналогію з сучасними подіями у Донецькому аеропорту: «Там битва наче програна, але хлопці, які захищали аеропорт, не програли, вони наші герої. Так само ми вшановуємо звитягу воїнів у битві під Берестечком».

Також Віктор Федосюк додав, що українська культура довгий час подавалася як виключно хліборобська – «з піснями і вишиванками».

«Це більше жіноча культура. Але була також чоловіча культура, було мистецтво бою і козацька звитяга. Зараз у нас в країні так складаються обставини що на передній план виходить якраз цей козацький дух і військова доблесть», – сказав він.

Залишити відповідь