На Волині розкривають 40% квартирних крадіжок

У Волинській області з початку 2015 року зареєстрували 431 квартирну крадіжку, з них після перевірки підтвердилися 220 фактів. За підсумками останніх років, волинські правоохоронці розкривають близько 40% квартирних крадіжок, натомість по Україні цей показник – 11%, а в Києві – лише 6%.

Про це повідомив начальник управління карного розшуку УМВС у Волинській області Геннадій Єпіфанович під час прес-конференції 2 червня.

За його словами, є три найпоширеніші способи проникнення у квартири:

1) Підбір замка. Як розповів Єпіфанович, нещодавно на Волині працювала група злочинців-фахівців щонайменше із 4 людей, які підбирали так звані «лазерні» замки. Підібрати можуть й інші види замків.

2) Ламають серцевину старих замків.

3) За допомогою викрутки чи іншого предмету «віджимають» пластикові вікна. За словами Геннадія Єпіфановича, на сьогодні деякі постачальники пластикових вікон зізнаються, що економлять на міцності вікон. Тому для підготовленої людини не важко відкрити таке вікно. Тому Геннадій Єпіфанович радить людям ставити сигналізації, не класти вхідні ключі, «де попало», ставити ґрати на вікна, якщо вони на першому поверсі, та не «піарити» свої поїздки на відпочинок, адже саме під час відсутності господарів, на свята припадає більша кількість крадіжок. Також часто крадуть із 8 до 13 години в робочі дні.

Начальник центру технічної охорони відділу Державної служби охорони при УМВС України у Волинській області Андрій Манько розповів, що нині квартирні крадії «не дурні», тому йдуть на деякі хитрощі. Наприклад, розбивши чи зламавши вікно, вони не проникають одразу в квартиру, а чекають, чи приїде хтось, перевірять наявність сигналізації, стежать, за тим, які автомобілі у господарів, перевіряють інформацію у соцмережах. Також бувають випадки, коли зловмисники «ставлять на стрьомі» когось, аби попередив про приїзд охорони.

Також він розповів про акцію від Державного управління охорони. Вартість встановлення різноманітного обладнання сигналізації для квартир та будинків зменшують на 50%. Найдешевший пакет сигналізації для квартири чи будинку на сьогодні – 5000-6000 гривень. Також є абонплата ‒ 130 гривень для квартири та 180 – для будинку. Як розповів Манько, це ‒ не велика сума, порівняно із тим, яка вартість майна в оселі.

міліція

Залишити відповідь