Волиньрада відмовилася від скандальної роздачі майна

Волинська облрада скасувала своє ж скандальне рішення, яким пропонувалося виставити на продаж чотири об’єкти нерухомості.

Про це повідомляє прес-служба волинської “Свободи”.

Депутати підтримали проект рішення “Про визнання неправомірним та скасування дії рішення № 31/9 від 21.11.2014 “Про затвердження переліку об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, які пропонуються приватизувати у 2014-2015 роках”.

“Адже це рішення порушувало законодавство України та приймалося незаконним шляхом. Ми попереджали про це голову обласної ради Валентина Вітра, але він тоді грубо знехтував законом, проігнорував позицію фракції і підписав цей нікчемний документ. Нам знадобилося півроку часу, зусиль і боротьби, щоб таки добитися справедливості і скасувати відвертий дерибан комунального майна”, – заявив депутат облради Святослав Боруцький.

За інформацією IA ZIK, 21 листопада 2014 року під час сесії Волиньради депутати вирішили включити чотири приміщення до переліку об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, які пропонуються приватизувати у 2014- 2015 роках.

«Для проведення відчуження майна зазначеного у пункті 1 цього рішення, залучити «Волинський аукціонний центр» Публічного акціонерного товариства Державна акціонерна компанія «Національна мережа аукціонних центрів», – йдеться у документі.

Серед об’єктів, які планується виставити на продаж – ласий шмат. Мова йде про приміщення у самісінькому центрі Луцька на вулиці Лесі Українки. Продаж частини будівлі ініціювало КП «Волинський екскурсійно-методичний центр», на балансі якого, згідно з рішенням облради, і числиться об’єкт.

Як з’ясувалося, саме рішення облради є вельми непевним із точки зору закону. У цьому приміщенні квартирують комунальне видавництво «Надстир’я» і обласний осередок Національної спілки письменників України. А стаття 1 закону України «Про посилення захисту майна редакцій засобів масової інформації, видавництв, книгарень, підприємств книгорозповсюдження, творчих спілок» чітко забороняє «відчуження приміщень, в яких перебувають редакції засобів масової інформації, друкарні, видавництва, книгарні, підприємства книгорозповсюдження, засновниками яких є органи державної влади, місцевого самоврядування, об’єднання громадян, державні науково-дослідні установи, навчальні заклади, трудові колективи, а також творчі спілки».

Зокрема, директор ВОРВП «Надстир’я» Світлана Політило вже забила на сполох. Вона звернулася по захист до губернатора Володимира Гунчика. У листі на його ім’я від 24 листопада вона наголошує, що про продаж приміщення довідалася випадково. У будівлі видавничий відділ знаходиться ще з 50-х років, який у 1992-му перетворився у видавництво «Надстир’я».

«Це перше державне видавництво засноване у Волинській області за незалежної України. Воно й на сьогодні залишається провідним і єдиним комунальним підприємством видавничої галузі області. За 22-річну діяльність підприємство видало понад 930 назв книг загальним тиражем понад 950 тисяч примірників. Місцезнаходження видавництва за ці роки відоме не лише волинським авторам, а й багатьом за межами області. Адже на підприємстві видавалися автори і з Рівненської, і з Львівської областей. Видання, які побачили світ у видавництві – «Волинський Кобзарик», фотопутівник «Волинь», «Реабілітовані історією. Волинська область», «Інвестиційний потенціал Волині», «Радзивілли і стара Олика» та багато ін., презентують область не лише на всеукраїнському, а й на міжнародному рівні», – йдеться у листі Світлани Політило.

Залишити відповідь