Луцьк: покарали львівського суддю-хабарника

На Волині засудили львівського суддю за хабарі у сумі понад 400 тисяч гривень.

Про це повідомляє прокуратура області.

Так, луцька прокуратура підтримала державне обвинувачення у кримінальному провадженні щодо судді Залізничного райсуду Львова. Посадовця звинувачували у тому, що він двічі брав хабарі на загальну суму 402, 4 тисячі гривень. Корупціонер сприяв у прийнятті процесуальних рішень у цивільних та кримінальних справах, що перебували у його провадженні.

Нагадаємо, у жовтні 2012 року прокуратура Волинської області в апеляційному порядку оскаржила вирок Луцького міськрайонного суду від 9 липня 2012 року, яким цього суддю незаконно виправдано за відсутністю в його діях складу інкримінованих злочинів.
Ухвалою апеляційного суду Волинської області вирок суду першої інстанції скасували, справу направили на новий судовий розгляд.

У березні 2014 року Луцький міськрайонний суд визнав суддю винним та призначив йому 8 років позбавлення волі з позбавленням права 3 роки обіймати посади, пов’язані зі здійсненням правосуддя, та із конфіскацією всього належного йому майна в дохід держави.

Адвоката, за посередництвом якого суддя одержував хабарі та якого попереднім вироком суду було засуджено до 5 років позбавлення волі зі встановленням трирічного іспитового строку, було звільнено від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності.
Апеляційний суд Волинської області своєю ухвалою від 30 травня 2014 року скасував вирок судді і скерував провадження Генеральному прокурору України задля проведення додаткового розслідування.

У вересні 2014 року після проведення додаткового розслідування обвинувальний акт щодо судді-хабарника було скеровано до суду для розгляду по суті.
Сьогодні Луцький міськрайонний суд визнав суддю винним в одержанні хабарів в особливо великому розмірі та призначив йому покарання у виді 8 років позбавлення волі з позбавленням кваліфікаційного класу судді і права 3 роки обіймати посади, пов’язані зі здійсненням правосуддя, та із конфіскацією всього належного йому майна в дохід держави.

Залишити відповідь