Скандальний суддя виправдав міліціонера-хабарника

На Волині люди обурюються вибірковому правосуддю. Пійманих на гарячому міліціонерів, які отримали хабар, Феміда розсудила по-різному: начальника Ратнівського райвідділу міліції повністю виправдала, засудивши на 6 років лише його заступника.

Про це пише Четверта влада з посиланням на сюжет програми «Факти» на каналі «ICTV».

Таке рішення обурило людей, адже правоохоронці діяли спільно. Майже півтори тисячі доларів, які взяли з місцевого підприємця, поділили між собою.

– Встановлено, що начальник райвідділу міліції в змові зі своїм заступником вимагали і одержували неправомірну вигоду від вказаного жителя, – каже старший прокурор відділу прокуратури Волинської області Роман Марчук. – Сума неправомірної вигоди становила за мікроавтобус з товарами 100 доларів США, а за легковий автомобіль по 50 доларів.

На гарячому міліціонерів піймали ще торік у серпні. Після застримання заступника начальника райвідділу одразу звільнили, а його керівника суд відсторонив від роботи лише на два місяці.Андрій Деркач й досі очолює райвідділ міліції. Щоправда, нині на лікарняному.

– Вони ж були присутні двоє. Розмову чули двоє, гроші один брав, але ж другий розказував, розложував все по поличках, казав що, куди і скільки, що ніхто не буде трогати, – кажепідприємець із Ратного Леонід Дейнека. – А в суді там перекрутили взагалі, що я колись позичав в них гроші, а це я їм повертав.

Чинити правосуддя взявся суддя Рожищенського суду Руслан Хитрик, який теж не без гріха. Влітку заступник голови райсуду напідпитку в робочий час скоїв аварію в центрі села Маяки. Криміналу в діях працівника Феміди не знайшли та досі не покарали. Чому 6 років за хабар з конфіскацією майна дав лише одному міліціонеру пояснює: грунтовних доказів покарати іншого в слідства не вистачило.

– Деркача Андрія Анатолійовича я виправдав, оскільки органи досудового розслідування не довели той факт, що Деркач разом з Бандурою об`єдналися єдиним планом з приводу вимагання в громадянина України Дейнеки грошових коштів за безперешкодне перевезення товару, – зазначає суддя Руслан Хитрик.

Головний міліціонер Волині зізнається, що такі справи підривають авторитет правоохоронців, хоча і вони зацікавлені в тому аби очищати свої лави від хабарників.

– Він буде притягнутий до відповідальності згідно дисциплінарного статуту. А саме: в нас є діючий наказ №90. Відповідно. якщо безпосередній його працівник, тобто заступник, буде притягнутий до відповідальності, то особа, яка є його керівником буде звільнена з займаної посади після проведеного службового розслідування, – пояснює начальник УМВС у Волинській області Петро Шпига.

Незадоволена таким вибірковим правосуддям і прокуратура. Там подаватимуть апеляцію, аби міліціонерів за хабар покарали однаково. Тим часом, ще один підозрюваний у справі заступник начальника Віктор Бандура, якому за хабар дали 6 років, оскаржив це рішення.

Залишити відповідь