Нардеп Луценко вимагає перевірки міліції Луцька

Екологи та народний депутат Ігор Луценко просять керівництво МВС провести службове розслідування щодо діяльності міліції Луцька.

Нагадаємо, що 18 березня екоактивісти виявили факт вирубки заказника «Пташиний гай», – пише видання «Конфликты и законы».

Невідомі особи вирубали дерева у заказнику та спалювали їх. У зв’язку із незавершеністю адміністративної реформи у галузі охорони довкілля сьогодні жодна державна установа не має повноважень видавати дозволи на будь-які заходи у заказниках. Умисне ж пошкодження території заказника підпадає під статтю 252 ККУ.

Умисне знищення або пошкодження територій, взятих під охорону держави, та об’єктів природно-заповідного фонду карається штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років.

Один з активістів Олексій Василюк викликав міліцію та написав відповідну заяву. У відповідь на заяву листом № 6-Зі від 27 березня активіста повідомили, що під час перевірки звернення інспектором відділу муніципальної дружини Луцької міської ради Поліщуком І. В. було проведено бесіду з директором комунального підприємства «Парки та сквери м. Луцька» Трикошем А. Д., під час якої звернено увагу на необхідність посилення заходів щодо недопустимості вирубки дерев та чагарників на території парку.

Однак луцький міськвідділ не порушив кримінальне провадження за вказаним Василюком фактом. Жодні дії з оперативного зупинення вирубки заповідних дерев не були вжиті, що призвело до знищення більшої кількості всіх наявних в заказнику дерев та чагарників. При цьому не були нараховані збитки, а винні у скоєнні порушення не були притягнуті до відповідальності.

«Окрім відповідальності, передбаченої ст. 252 ККУ, збитки, що слід нарахувати відповідно до Постанови КМУ від 24 липня 2013 р. № 541 «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд». Попередній розрахунок згідно цієї такси (за найменшими оцінками кількості знищених дерев, чагарників та чагарничків) становить 21 660 000 грн», – стверджує видання.

Екологи та народний депутат Ігор Луценко звернулись до МВС України з проханням вжити заходів щодо порушення кримінального провадження за цією справою, а також ініціювати службове розслідування причин, по яких, замість порушення кримінальної справи, керівництво міліція міста лише направило інспектора відділу муніципальної дружини Луцької міськради на бесіду з відповідальною за скоєння порушення особою, замість того, щоб  зупинити рубку та притягнути винних до відповідальності, передбаченої чинним законодавством.

Залишити відповідь