Луцьк: студенти складають аптечки солдатам

Студенти Луцького медколежду  допомагають українським армійцям, складаючи військові аптечки.

Аби розкласти по пакунках бинти, кровоспинне, знеболювальне – цим дівчатам треба 10 хвилин, – пише Слово Волині.

Бо саме стільки тривають перерви у їх навчальному закладі. Однак цього разу майбутні фармацевти не поспішають: волонтери принесли стільки препаратів, що довелося  відпрошуватися з пар.

«Нам цікаво допомагати. Хоча б щось зробити зі своєї сторони. Нам запропонували – ми погодилися. По групах розкладаємо препарати і, ті , які найнеобхідніші, кладемо зверху. Ось і вся наша місія. Ну ще сортуємо…»,- розповідає студентка-третьокурсниця Луцького медичного коледжу Ніна Рубчик.

Всього медкомплект нараховує дев’ять позицій. Частину з них луцькі волонтери закупили власним коштом, решту – у їх офіс доправили небайдужі. Коли ящиків з ліками назбирується до десятка, на сортування їх везуть у медколедж. Зайвого – нічого, тільки те, що просили самі військові.

«Ми вирішили зробити таку аптечку, яка рятує на перших хвилинах поранення , і поранення важкого. Тобто,  входить туди знеболювальне, яке набране в шприци вже – нафлубін такий препарат. Бинти, кетанов. Але  головне, я хочу зазначити, те, що ці аптечки, то не просто аптечки. Вони складені з такою любов’ю жіночими руками, що наші хлопці отримують ніби броню»,- сміється волонтер Яна Ковальчук.

Спершу усе необхідне армійцям студенти складають у герметичні пакунки, потім ліки ховають у медсумки. Однак з ними найбільший клопіт – тих, які зшиті зі спецматеріалу , обмаль. Тож поки ліки на фронт їдуть у звичайних косметичках. Головне, аби вони були із засувками і не світлих кольорів. До середини дівчата також кладуть молитву, складену у якості оберегу солдатам.

«Це вірш-молитва, який склали працівники і студенти нашого коледжу. Оскільки, переживаємо за долю наших бійців. Знаємо, що окрім матеріального їм потрібно й духовне. Їм потрібно знати, що ми їх підтримуємо. Ми за них молимося, переживаємо, вболіваємо»,- каже студентка Тетяна Радько.

Вже менше, ніж за місяць майбутні медики не лише формуватимуть, а й заготовлятимуть. На схід відправлятимуть власноруч зібрані трав’яні гербарії  для цілющих чаїв. А поки що просять усіх свідомих українців  допомогти у закупці війську жгутів-турнікетів. Охочих потрібно звернутися до “Самооборони Майдану Волині”.

 

Залишити відповідь