Чоловіка при смерті замість лікарні відвезли у наркодиспансер, – ЗМІ

Чоловіка, який отримав важку черепно-мозкову травму, потрапивши під колеса автівки на одній із луцьких автомийок, відвезли не у лікарню, а в наркологічний диспансер.

Інцидент трапився 16 квітня, – повідомляє Інформаційне Агентство Волинські Новини.

Дорожньо-транспортна пригода трапилася 16 квітня, коли водій Торгового дому «Салют» Петро Тимощук, віком 62 роки, о 19 годині вийшов з місця роботи, що у Дорожньому провулку, 4 (в районі вулиць Ківерцівської та Гордіюк). Приблизно о 21 годині чоловік потрапив під колеса автіки на території автомийки поблизу.

Зі слів сестри загиблого Надії Волошиної, правоохоронці спрацювали дуже оперативно. Однак найбільше її турбують дії лікарів «швидкої», яка прибула на місце події.

«Швидку» викликали о 21.10 і приблизно до 7 ранку чоловік перебував не у одній із луцьких лікарень, а в Волинському обласному наркологічному диспансері, не отримуючи належної допомоги. Лише зранку у п’ятницю, 17 квітня, брату постраждалого зателефонували з його мобільного. Дзвонили з наркодиспансера, тож рідні спочатку не могли зрозуміти, що трапилося. Лікарі повідомили, що у Петра розпочалася сильна кровотеча з рота, він впав у кому, тому викликають реанімаційну бригаду.

Після цього постраждалого відвезли у реанімаційне відділення Волинської обласної клінічної лікарні. Цілий день чоловіка обстежували, адже потрібно було з’ясувати причини кровотечі. Після того, як зробили томографічне обстеження голови, виявили черепно-мозкову травму несумісну з життям (череп чоловіка був розколотий, розбиті кістки основи черепа та було багато гематом). Не виходячи з коми, чоловік помер у неділю, 19 квітня.

З лікарні 17 квітня сестра чоловіка вирушила у міськвідділ міліції, де написала заяву, у якій описала обставини та запитувала, чим могли бути викликані такі травми. Спочатку, каже, було складно визначити, звідки саме викликали «швидку» і де та за яких обставин був травмований чоловік. У підсумку, у Центрі надання екстреної медичної допомоги з’ясували, що «швидку» викликали з мийки «Автоком», що на вулиці Лідавській, 24.

Заклад розташований неподалік від місця роботи чоловіка. Відтак, у суботу Надія Волошина разом з працівником міліції прибула на автомийку. Відеозапис із камер спостереження тоді переглянути не вдалося, тому що була відсутня керівник мийки. Лише у понеділок, 20 квітня, оперативний працівник отримав потрібний відеозапис.

На відеозаписі з камер спостереження, розташованих на автомийці, який вона переглянула у міськвідділі міліції, стало зрозуміло, що трапилася дорожньо-транспортна пригода. З одного з боксів, де миють автомобілі, виїхала автівка марки Mercedes, зробивши два кола по майданчику між боксами та кафе. Петро Тимощук підходив до мийки з боку залізничних колій.

На відео, зі слів сестри загиблого, непомітно ознак того, що чоловік був нетверезий. Водій автомобіля чомусь різко почав здавати назад, не зауваживши чоловіка, унаслідок цього автівка збила Петра. Вийшовши з автомобіля, водій кудись побіг (очевидно, аби викликати медиків). Після цього видно, як до постраждалого підійшло декілька осіб (ймовірно, працівники мийки), а водій відігнав автівку з місця зіткнення в інше місце.

На відеозаписі також помітно, як до постраждалого підійшла дівчина, перевернула його на бік, а за декілька хвилин прибула швидка.

Обурення рідних Петра Тимощука викликає те, що чоловіка з тяжкими травмами вирішили доставити у наркодиспансер, де залишили фактично напризволяще (навіть, якщо від людини було чути запах алкоголю, вона заслуговує на гідне ставлення та адекватну медичну допомогу). Як коментують медики, загалом, пацієнтів із закритою черепно-мозковою травмою не повинні доставляти у наркологічний диспансер. Втім, можливо, лікар «швидкої» не діагностувала цю травму одразу.

На місці роботи Петра Тимощука, розповідають колеги, його вважали хорошим працівником. З цих причин він продовжив працювати після досягнення пенсійного віку, будучи «душею колективу».

Відтак, сестра загиблого звертатиметься в управління охорони здоров’я облдержадміністрації щодо дій лікаря, яка чергувала того дня та приїхала за вказаним викликом.

Залишити відповідь