Справу на учасників «волинського сафарі» закрили

Кримінальне провадження за статтею 194 ККУ (Умисне знищення або пошкодження майна) проти учасників «волинського сафарі» на Горохівщині, закрили, бо сума завданих збитків за цією статтею має бути щонайменше 152 250 гривень, а посівів пошкодили лише на 20 790 гривень. Проте порушників покарали за різними статтями Кодексу по адмінпорушення.

Про це розповів під час брифінгу у середу, 22 квітня начальник УМВС України у Волинській області Петро Шпига.

Нагадаємо, 21 лютого 2015 року на Горохівщині  влаштували «сафарі» на полях фермерів. Обурені мешканці прилеглих сіл допомогли затримати два автомобілі порушників – «Джип гранд черокі» та «Нісан патруль», що були із польськими номерними знаками.

Правоохоронці встановили, що машини ввезли громадяни Польщі через Львівську область для користування в Україні протягом 1 року. Згідно із чинним законодавством користуватися цим транспортом мали право лише ті люди, які його ввезли, однак на місці пригоди у автомобілях затримали вже зовсім інших громадян України.

Тому автомобілі відправили на штрафмайданчик, а поляків, які їх ввезли, оштрафували на 8500 гривень.

Також водіїв двох автомобілів оштрафували за статтею 121 Кодексу про адмінпорушення. (Порушення водієм правил керування транспортним засобом, правил користування ременями безпеки або мотошоломами).

У порушників виявили дві одиниці зброї – карабіни Marlin Model 60. Третю одинцю зброї виявили у ще одного учасника «сафарі», якого згодом затримали в автомобілі «Мерседес Бенц».  Його оштрафували за статтею 191 КУпАПП (Порушення громадянами правил зберігання, носіння або перевезення вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї і бойових припасів), адже цей громадянин перевозив зброю, зареєстровану на одного із водіїв польського автомобіля.

Він пояснив, що зброю йому віддали, щоб фермери не забрали її в учасника «сафарі», якого піймали.

Також учасників сафарі оштрафували за статтею 85 Кодексу по адмінпорушення (Порушення правил використання об’єктів тваринного світу) на 1020 гривень).

Як розповів Петро Шпига, раніше кримінальне провадження відкрили за часиною 2 статті 296 ККУ (Хуліганство), однак правоохоронці не знайшли мотивів вчинення хуліганських дій. Тому його перекваліфікували на статтю 194 ККУ (Умисне знищення або пошкодження майна). Однак за нею провадження закрили , бо сума збитків лише 20790 гривень, а мінімальна для цієї статті 152250 гривень.

Цікаво, що учасники сафарі вже відшкодували фермерам збитки із надлишком за пошкодження 1,22 гектара посівів – 56 500 гривень.

Ще у їх діях вбачать порушення, передбачене статтею 104 Кодексу про адмінпорушення (Потрава посівів, зіпсуття або знищення зібраного врожаю сільськогосподарських культур, пошкодження насаджень колективних сільськогосподарських підприємств, інших державних і громадських чи фермерських господарств). Щоб притягнути порушників до адмінвідповідальності, справу направили у Лемешівську сільраду Горохівського району, однак поки рішення немає.

Залишити відповідь