Волинські самооборонівці спакували бійцям партію сухпайків

Волонтери «Самооборони Волині» підготували для військових партію з 50 великих та 60 малих сухпайків.

«Великий сухпайок розрахований на два дні для одного бійця, але хлопці кажуть, що вистачає для двох. Малий  розрахований на випадки, коли треба економити місце у сумці – розрахований на один день для одного бійця, але хлопці кажуть, що одному вистачає на два дні, бо пайки досить калорійні. Великі важать 2,9 кг, мають калорійність 5000 кКал, малі 900 грам та 2000 кКал»,  – розповідає волонтер Павло Савчук.

«Тепер щоразу більше військових просять саме сухпайки. Ті, які ми сформували сьогодні, вже протягом тижня поїдуть на Схід», – додає волонтерка Олена Підгайцева.

Волонтери пакують партію сухпайків принаймні один раз на тиждень. Волинські сухпайки вже давно відомі бійцям не лише з Волині. За час, відколи Самооборона пакує для бійців сухпайки, їх вже встигли розвезти багатьом підрозділам у десятки місць  – куштували «Волинський сухпайок» навіть у Донецькому аеропорті.

Набір продуктів підібрали вивчаючи пайки інших країн, враховуючи енергетичну цінність та в поради бійців. Також пайки складені так, що них  збалансована кількість вуглеводів, жирів та білків, є вітаміни та мікроелементи.

Окрім продуктів харчування до сухпайка входять також інформаційні бюлетені для бійців, в яких описано, як вберегтися від переохолодження та способи знезараження води.

Деякі з складових сухпайка – іновації небайдужих людей. Наприклад сірники, які передають військовим. «Сірники школярі обмотували нитками та змочували парафіном. Запалюється такий сірник з першого черкання, горить  до п’яти хвилин,  дає велику кількість світла та його не згасить порив вітру. Багато таких сірників зробили нам діти з Маневицького району. В пачку кладемо і звичайні сірники,  додаткову запаковуємо коробочку у поліетиленові пакетики на застібках, щоб унеможливити їх замокання», – розповідає Павло Савчук. Також він зауважує, що виготовлення таких сірників дозволяє школярам долучитися до важливої справи, а волонтери можуть зекономити кошти на купівлі мисливських сірників.

Обов’язковим елементом є малюнки для солдат. «Хлопці це дуже цінують. Вони навіть розказували, що під час бомбардувань розкладають навколо себе малюнки дітей», – додає Павло Савчук. Тому волонтери Самооборони просять дітей малювати для солдатів. Цього разу до сухпайків вклали малюнки та паперові писанки, які намалювали діти 24-тої та 9-тої шкіл.

До збору пайків сьогодні долучилося близько п’ятнадцяти волонтерів. Вони зазначають, що потрібна допомога – просять зголошуватися волонтерів для чергування по дві години на скриньках для збору коштів. Усі бажаючі можуть звернутися в штаб Самооборони на вул. Перемоги, 14.

Продукти на пайки збирають у супермаркетах Луцька. Найбільш необхідними є металеві консерви, сигарети, чай та кава. Повний список продуктів можна знайти на сайті «Самооборона. Волинь» у рубриці «Наші розробки» http://samooborona.volyn.ua/nashi-rozrobky/volynskyj-suhpajok/. Волонтери закликають небайдужих долучатися до збору продуктів на сухпайки.

Залишити відповідь