У Луцьку оголосили «полювання» на псевдоволонтерів

У Луцьку активісти “Самооборони” вирішили боротися з псевдоволонтерами, які збирають гроші на лікування хворих людей, але перераховують лише частину зібраного.

10 квітня вони зустрілися з львів’янами Назаром Шлапчуком та Миколою Качмарою, які представилися головою та координатором волонтерів Благодійного Фонду “Надія дітям” відповідно, – йдеться в повідомленні на сторінці “Самооборони” в Facebook.

“Вони удвох прибули до Луцька зі Львова в особистих справах, про які відмовилися розповісти. З їх свідчень, кожен із “благодійників” заробляє на прожиття та утримання сімей за основним місцем роботи. Перший ночами таксує та є помічником місцевого львівського депутата, другий – підприємець, виставляє у Львові торгівельні точки. Волонтерством займаються, що і означає цей термін, абсолютно безкорисно. Ба, більше того, із власних кишень заправляють авто, щоб пересуватися різними містами Західної України, де вони та їх колеги збирають кошти, купують самостійно канцтовари, матеріали для пломбування скриньок та таке інше. Тобто вони як представники Фонду можуть із повною впевненістю стверджувати, що всі зібрані в скриньки кошти потрапляють до тих осіб, які звертаються до них за допомогою”, – кажуть в організації.

Однак, йдеться в повідомленні, фінансового звіту або джерела інформації про нього львів’яни не надали. Лишень показали дві квитанції, інтервал між датами яких тиждень, про перерахування готівки (суми за двома чеками – до півтори тисячі кожен) прохачу.

Збирачі коштів пояснили, що перераховані кошти збирали у Львові, а там нібито скупі люди. Натомість в Луцьку за приблизно 4 години вони зібрали 954 гривні.

“Відчутна різниця, правда? Гордість аж переповнює за лучан!” – каже самооборонівець Олександр Ніколайчук.

Зустріч активістів з збирачами завершилася тим, що зібрані гроші в повному обсязі перерахували на рахунок  мами Артура  Кулачковського для оплати його лікувальної путівки в ТзОВ «Міжнародна клініка відновного лікування» у м. Трускавці.

“Моя думка така, що чоловіки власними персонами приїхали до нас в Луцьк зі Львова на розвідку. Там, у місті Лева, громадським середовищем за підтримки ЗМІ розпочалася активна діяльність з виведення “на чисту воду” узаконених державою шахраїв, яких львів’яни ганяють, як скажених псів. Адже ні для кого не є секретом, що зі скриньок до тих, хто потребує допомоги, доходить від сили відсотків десять, і то в кращому випадку. Бо, шановні лучани, за ваші кошти узаконені державою шахраї винаймають житло, харчуються, подорожують і непогано живуть”, – висловив думку щодо діяльності львівських гостей Ніколайчук.

“Прошу всіх Вас, передавайте гроші лише через особисто знайомих волонтерів, а ще краще, безпосередньо тій людині, яка потребує допомоги. Кладучи кошти в скриньку так званих “збирачів” на лікування”, – додав він.

Залишити відповідь