У Луцьк приїхала волонтерська допомога з Польщі

Польські інструктори-рятувальники у Луцьку передали волонтерам 2 автомобілі, обладнані під карети швидкої допомоги для військових, що воюють на Сході України.

Автомобілі «Форд Мондео» та «Рено Кенго» передали на Театральному майдані сьогодні 11, квітня.

«Ціна такої карети швидкої допомоги близько 14 тисяч злотих. Наші польські друзі допомогли знайти машину значно дешевше», – розповів координатор проекту «Меценати для солдата» Руслан Теліпський.

Спочатку волонтери планували купити один автомобіль для батальйону, що дислокується в Широкино, але згодом вирішили придбати ще й легковий автомобіль для 17-го танкового батальйону, що базується у Станиці Луганській. Також солдатам закупили рації та повезуть допомогу, яку зібрала журналістка Бянка Залевська. Особисто вона не змогла приїхати через поранення, яке отримала під Щастям.

Руслан Теліпський подякував державним органам, які допомагали у перетині кордону, та особисто волонтеру Костянтину Зінкевичу.

Автомобілі куплені на пожертви жителів міста Люблін, української діаспори з Німеччини, Італії і Канади а також лучанами у рамках проекту «Меценати для солдата».

Також Руслан Теліпський розповів, що польський інструктор Даміан Дуда з колегами буде проводити інструктажі для військових з надання медичної допомоги за стандартами НАТО. Раніше такі навчання вже проводили для українських військових у Кривому Розі.

«Не буде вільної Польщі без вільної України. Україна для нас є буфером безпеки. Нам здається, що Путін би не зупинився, навіть якби поглинув всю Україну. Наступною жертвою була би саме Польща», –  казав керівник Люблінського добровольчого батальйону, викладач люблінського католицького університету Даміан Дуда. Він є інструктором-рятівником згідно стандартів НАТО.

Даміан Дуда розповів, що коли перший раз був у на Сході України, то хлопці з батальйону сказали йому, що росіяни не дійдуть до Польщі, бо хлопці їх не пропустять. І тоді він вирішив долучитися до захисту спільного європейського кордону.

Щодо військової допомоги для України від Польщі, то Даміан Дуда зазначив, що Польща зараз готується до президентських виборів, і це накладає відбиток на реальній допомозі Україні. А серед пересічних поляків побутують дві думки – перша, що варто спочатку зайнятися побудовою своєї країни, та друга – треба перш за все допомагати Україні, щоб убезпечити і себе.

Попрощалися з польськими волонтерами українською речівкою «Слава Україні! – Героям Слава!».

Залишити відповідь