Бій під «Луцьктеплом» – сутичка у «війні» груп Палиці та Єремеєва

До появи цієї статті нас спонукала публікація про приховування доходів керівництвом ДКП «Луцьктепло», яка з’явилася на сайті Інформаційного агентства Волинські Новини. З одного боку, невідомий автор підняв правильну тему корупції на комунальному підприємстві, з іншого, ця публікація – елемент війни, яку ведуть команди двох олігархів Ігоря Коломойського та Ігоря Єремеєва. На жаль, широкі маси про це не знають. Тож ми вирішили привідкрити завісу і розповісти про це дійство.

Оновлено 8 квітня о 14:20. У цій публікації не згадано, що однією з причин звільнення Киричук став бунт, вчинений працівниками. Можливо, бунт був організований або підтримувався кимось з команди Палиці, але ця подія була однієї з тих, які змусили Романюка змістити Киричука.

***

Останнє викриття депутатом Ігорем Поліщуком схем приховування доходів на «Луцьктепло» стало черговим виявом «праведного гніву» депутатів із групи «Новий Луцьк» щодо керівництва підприємства, яке перебуває в сфері інтересів олігарха Ігоря Єремеєва.

Посилена увага депутатів «Нового Луцька» та ЗМІ, пов’язаних із Ігорем Палицею, до підприємства з’явилася ще із 2013 року, однак після звільнення із підприємства «людини Єремеєва» Олександра Киричука критика «Луцьктепла» стала швидше способом зіпсувати репутацію міському голові Миколі Романюку та «добити» інших людей із команди Єремеєва на підприємстві.

ДИСПОЗИЦІЯ

Нагадаю, 1 червня 2011 року керувати ДКП «Луцьктепло» призначили Олександра Киричука. До цього він близько 7 років працював на підприємствах групи компаній «Континіум» – «Континіум Укр-Ресурс», «Західбудіндустрія» та «Євротон» на посадах консультанта, директора та комерційного директора відповідно.

Чому на посаду в найбільше комунальне підприємство призначили саме Киричука, встановити досить складно. Одна із версій, яку озвучують опоненти чинного мера: так Микола Романюк «подякував» Ігорю Єремеєву за підтримку на виборах міського голови.

Згодом ДКП «Луцьктепло» почало знаходитися «під прицілом» окремих ЗМІ. Критикували Олександра Киричука та фінансового директора підприємства Тетяну Казачек, нібито вони доводять підприємство до банкрутства, списують пальне «наліво», незаконно звільняють працівників (резонансна справа фахівця із зайнятості Неоніли Слюсар) тощо.

Підприємство стало стало зручним об’єктом для критики через великі борги (станом на 1 березня 2015 року складають 77 мільйонів гривень, в тому числі: населення – 62,4 мільйона бюджетні установи біля 8 мільйонів, госпрозрахункові організації – 6,1 мільйона та відомче житло – 0,5 мільйона),  нібито кримінальну репутацію самого Киричука та спадщину попередника Рустама Дячука, що нагосподарював на кримінальну справу за розтрату коштів шляхом зловживання службовим становищем.

АТАКА, ВІДСТУП, ПЕРЕСЛІДУВАННЯ

Все це в купі з бунтом, який підняли працівники підприємства, призвело до того, що 31 грудня 2014 року Микола Романюк звільнив Киричука «за згодою сторін». Проте звільнений спочатку не погодився та пішов до суду. Як повідомляє видання «Під прицілом», Киричук мотивував «свій позов у суд тим, що після того, як 1 червня 2011 року його призначили на посаду директора ДКП «Луцьктепло», між ним та міською радою в особі Миколи Романюка було укладено контракт по 31.05 2012 р. Згодом його термін дії було продовжено до 1.06.2015 року. Попри це, міський голова наприкінці грудня 2014 року видав розпорядження про звільнення Киричука з займаної посади «за угодою сторін» ще до завершення дії контракту».

Але все ж 1 квітня 2015 року Киричук таки відкликав позовну заяву, а війна за «Луцьктепло» почалася на інших «фронтах». Перший – зацікавлення депутата Ігоря Поліщука доходами від здачі в оренду місць на приміщеннях «Луцьктепла», зокрема, на трубах для телекомунікаційного обладнання. Більше про це читайте тут.

НОВИЙ БІЙ

Другий «фронт» планують відкрити на засіданні «регламентної» комісії Луцької міської ради. Йдеться про питання приватизації котельні на Карбишева, 2 у Луцьку, що є однією із найбільших у місті. Хоча приватизувати саме «Луцьктепло» ніхто не може через кредит ЄБРР, «прихватизувати» одну котельню фактично вдалося.

У 2004 році котельню на Карбишева у Луцьку передали підприємству «Енергетична компанія Луцьктеплоенерго», співзасновником якого стало ДКП «Луцьктепло». Згодом підприємство перереєстрували на «Східно-Європейську енергетичну компанію».

Як розповів Волинському Агентству Розслідувань депутат Луцької міськради Андрій Осіпов, у 2011 році «Східно-Європейська енергетична компанія» продала котельню 4-го теплового району на Карбишева товариству з обмеженою відповідальністю «Західна теплоенергетична група». Угода збіглась у часі із призначенням «людини Єремеєва» Олександра Киричука.

Новий керівник «Луцьктепла» швидко переуклав угоди про постачання давальницької сировини на нове підприємство, які фактично діють і досі.

Цікаво, що «Західна теплоенергетична група» належить одному із офшорів групи компаній «Континіум» ДЕВОНІЯ ЕНТЕРПРАЙЗЕС ЛІМІТЕД (АЛЕМАН, КОРДЕРО, ГАЛІНДО І ЛІ ТРАСТ (БВІ) ЛІМІТЕД, А/С 3175, РОУД ТАУН, ТОРТОЛА, БРИТАНСЬКІ ВІРГІНСЬКІ ОСТРОВИ). Розмір внеску до статутного фонду: 4,046,274,45 гривні.

Також на цей офшор свого час було зареєстроване інше підприємство «Континіуму» – ЗАТ «Фондова агентство «Схід-Інвест».

***
Зв’язки міської влади із «Континіумом» у цій сфері стануть ще одним місцем, по якому битимуть опоненти. Головний редактор видання «Хроніки Любарта» Андрій Лучик у своїй статті «Луцьк. Битва титанів. Хто переможе в електоральній сутичці двох олігархічних груп?» пише, що керувати штабом Миколи Романюка на мерських виборах, імовірно, буде досвідчений менеджер з групи Єремеєва Олена Палагута.

Можна очікувати також на фінансову підтримку. А за кадри та спонсорування потрібно платити. Можливо Романюк «платив» правом заробити на опаленні лучан?

Антон Бугайчук

1 коментар

  1. Андрій Лучик сказав:

    Тут варто розділяти два процеси: інформаційну атаку та “бунт” на підприємстві. Це два різні процеси.
    Так само із “Буратіно”. Там є справді невдоволені люди.

Залишити відповідь