Волонтери з Луцька шукають загиблих героїв

Волонтери з Луцька Микола та Андрій приєднались до пошукової місії “Чорний тюльпан” на початку року. За цей час віднайшли тіла півсотні полеглих героїв.

Для цієї роботи потрібно чимало мужності й витримки. Та луцьких волонтерів Андрія Трофимука і Миколу Сабуцького це не зупинило. З початку року вони приєднались до місії “Чорний тюльпан”, яка розшукує та повертає родинам тіла загиблих героїв, – повідомляє телеканал 24.

Описати те, що їм доводилось бачити, звичайними словами дуже складно. Нерідко витягали тіла просто із гущі обстрілів. Завдання “мінімум” — вирватись живим. Завдання “максимум” — зібрати якнайбільше решток загиблих героїв.

Ідентифікувати тіла без документів дуже складно. А інколи й зовсім нереально. Потрібен аналіз ДНК. Тому найпростіше, що можуть зробити хлопці — описати їх за найдрібнішими деталями. В українських моргах волонтери наполягають, щоб імена та прізвища військових обов’язково вносили у реєстр.

Хлопці всім забезпечені. Пальним допомагає волинський “Автомайдан”. Продуктами запасаються вдома. До військкомату й влади по допомогу не зверталися. Грошей не потребують, але, з настанням тепла з’явились інші потреби.

 

Залишити відповідь