Князі волинські: Єремеєв&Івахів

Ось уже понад 20 років Україна є типовою олігархією. Декілька бізнес-груп розділили країну і час від часу влаштовують війни-розбірки за ресурси, особливо, коли хтось з колег потрапляє в скруту.

Не оминула така доля й Волинь. Групи двох Ігорів – Палиці та Єремеєва – з різним успіхом збільшують свої бізнес-активи, не забуваючи штурхати один одного. Спостерігають за цим процесом менш потужні групи, які ситуативно підтримують то одних, то інших.

****

Сьогодні Волинське Агентство Розслідувань розповідає про “імперію” Ігоря Єремеєва, який з року в рік потрапляє в список “100 найбагатших людей України” за версіями різних видань. Ім’я Ігоря Мироновича давно пов’язують з Степаном Івахівим, а в останні роки до цієї компанії приєднався волинський бізнесмен Сергій Мартиняк.

Ця трійця є найвпливовішою групою на Волині, особливо в районах, оскільки група Ігоря Палиця переважно зосереджена в Луцьку.

****

На Волині Ігор Єремеєв працює з початку 1990-х років. За цей час його “імперія” тільки в нашій області обросла понад 30 підприємствами. Писати будемо не про всі, а лише ті, які є “каркасом” групи, та ті, які засвітилися у медіа-просторі, зокрема, й в тендерних новинах.

Значна частина підприємств, які пов’язують з нардепом, зареєстровані на п’яти адресах у Луцьку: Дубнівська, 23, Єршова, 1, 2, Кременецька, 38, Рівненська, 48.

Компаніями, які можна вважати “мозковими центрами” групи, називають:

– Товариство з обмеженою відповідальністю “Континіум” (Кременецька, 38);

– ТОВ “Компанія з управління активам “Прайм Тайм” (Дубнівська, 23);

– ТОВ “Вест Ойл Груп” (Кременецька, 38);

– ТОВ “Дельта Вест Ойл Груп” (Єршова, 1);

– ТОВ “Альфа Вест Ойл Груп” (Дубнівська, 23).

До речі, саме на Єршова, 1 розташована Луцька нафтобаза (її від середини 1990-х пов’язують з Єремеєвим), щодо якої нещодавно виник конфлікт через занижену суму плати за оренду землі.

 

НАФТОБЛОК

Основним активом групи Єремеєва був, є і буде блок пов’язаний з нафтопродукти.

 

Постійними учасниками великих тендерів останні два роки були такі фірми з волинським корінням: ТОВ “Укрпостач-Нафтотрейд” та мале приватне підприємство “ВК імпекс”. Так, у 2013-2014 роках ці підприємства та одне київське виграли дизельні тендери залізниці на 5,44 млрд грн. При цьому минулого року тендерна ціна на паливо від підприємств цієї групи становила 11,250 гривень за тону без ПДВ, що тоді значно перевищувало ринкові ціни.

“ВК імпекс” зареєстроване у Луцьку на Єршова, 1. Статутний капітал 201,000 гривень. Власник Микола Голанов.

“Укрпостач-Нафтотрейд” зареєстроване  у Луцьку на Кременецькій, 38. Засновник – одна із офшорних компаній “Континіуму” – “ОВГ ОЙЛ ВЕСТ ЛІМІТЕД” (Кіпр). Статутний капітал 200,000 гривень.

 

У серпні 2014 року виконавчий комітет Луцької міської ради купив у товариства з обмеженою відповідальністю “ВогРітейл” 20,475 літрів бензину А-95 по 15 гривень.

“ВогРітейл” зареєстроване у Луцьку на Кременецькій, 38. Засновники: товариство з обмеженою відповідальністю “Дукат” та офшорна “ВЕСТ ОІЛ ГРУП ХОЛДІНГ Б.В” (Нідерланди).

До слова, з початку 2014 року і по 3 квітня лідерство за кількістю виграних тендерів в Україні належало компанії “ВогРітейл”, яка поставила паливо на суму 75,053 млн грн.

 

Друге місце зайняла інша компанія групи Єремеєва “Золотий екватор”, яка продала пального на 46 млн грн.

Товариство з обмеженою відповідальністю “Золотий екватор” зареєстроване у Луцьку на Кременецькій, 38.

Засновниками є дві офшорних компанії із Кіпру “ДАРКОД ОВЕРСІЗ ЛІМІТЕД” та “ОВГ ОІЛ ВЕСТ ЛІМІТЕД”. Перша вклала 99,000 гривень, друга – 1,000 гривень.

 

Ще одна складова “князівства” Ігоря Єремеєва на Волині – це заправки “WOG”. Їх в області, за інформацією сайту wog.ua, 27 штук.

 

МОЛОКО

До волинської частини молочних підприємств групи “Континіум” належать такі суб’єкти:

– ПАТ “Ковельмолоко”;

-ПАТ “Володимир-Волинський комбінат молочних продуктів”;

– ПАТ “Горохівський сирзавод”;

– ТОВ “Комо-експорт”;

– ТОВ “Комо-Україна”;

– ТОВ “Українська сирна компанія”.

 

ПАТ “Ковельмолоко”

Власником 99% акцій підприємства є офшорна компанія “БросмонтХолдінгзЛімітед” із Кіпру. Також цей офшор є власником іншого відомого молочного підприємства групи “Континіум” – ПАТ “Галичина”, зареєстрованого у Львівській області.

Статутний капітал – 284,349,475 гривень.

 

ПАТ “Володимир-Волинський комбінат молочних продуктів”

Власниками підприємства є дві офшорні компанії “ВМГ ВЕСТ МІЛК ЛІМІТЕД” (Кіпр) та “РасдейлЕнтерпрайзесЛімітед” (Віргінські острови), а ще ТОВ “Компанія з управління активам “Прайм Тайм”.

Саме останнє підприємство є серед засновників багатьох компаній “Континіуму”. Цікаво, що засновником “Прайм Тайм” є ТОВ “ТОРГОВИЙ ДІМ “Волиньгаз”. Не сплутайте це підприємство із ПАТ “Волиньгаз”, якому ми платимо за блакитне паливо.

Статутний капітал ПАТ “Володимир-Волинський комбінат молочних продуктів” – 1,022,870 гривень.

 

ПАТ “Горохівський сирзавод”

Власником підприємства є ТОВ “Гільдія нерухомості”, зареєстроване у Луцьку на вулиці Кременецькій, 38 – одному із основних офісів “Континіуму”.

В свою чергу власниками “Гільдії нерухомості” є ТОВ «Дукат» (Луцьк, вул. Задворецька, 2) та один із офшорів групи компапій “Континіум” “ВЕСТ ОІЛ ГРУП ХОЛДІНГ Б.В.” (Нідерданди).

Статутний капітал ПАТ «Горохівський сирзавод» – 43,344 гривень.

 

ТОВ “Комо-експорт”

Підприємство зареєстроване на вулиці Рівненській, 48 у Луцьку. Засновником його є офшорна компанія” ФРОМЕР ХОЛДІНГ ЛІМІТЕД (Кіпр)”.

Статутний капітал – 30,011,800 гривень.

 

ТОВ “Комо Україна”

Компанія зареєстрована у Луцьку на вулиці Лідавській, 2. Її засновниками є “Комо-експорт” та “ФРОМЕР ХОЛДІНГ ЛІМІТЕД”. Статутний капітал – 1,000 гривень.

 

ТОВ “Українська сирна компанія”

Також зареєстроване у Луцьку на Лідавській, 2. Засновниками цього підприємства також є “Комо-експорт” та “ФРОМЕР ХОЛДІНГ ЛІМІТЕД”. Статутний капітал – 1,000 гривень.

 

БУДІВЕЛЬНИЙ АКТИВЧИК

Двома великими підприємства із групи “Континіум”, що будують на Волині, є ТОВ “Українські будівельні системи” та ТОВ “Волиньіндустрія-Інвест”. Серед останніх об’єктів, які вони будували – житловий комплекс NebosHill у Луцьку на Ковельській, 47а.

“Українські будівельні системи” зареєстроване у Луцьку на Кременецькій, 38. Офіційний власник – Ігор Карунас. Статутний капітал – 54,500 гривень.

“Волиньіндустрія-Інвест” зареєстрована в Луцьку на Єршова, 2. Його засновники “Прайм тайм” та одна із офшорних компаній “Континіуму” “ПРОМКУЕТ ХОЛДІНГС ЛІМІТЕД”. Статутний капітал – 50,000 гривень.

 

НА ПРИКУСКУ

ТРЦ “ПортCity”. Власником Центру є приватне підприємство “Реммеблі”. Засновником цього підприємства є ТОВ “Спецпроект-ексклюзив” зареєстроване на Дубнівській, 23.

Статутний капітал «ПортCity» – 250,000,000 гривень. Керівник торгово-розважального центру Галина Лимар.

Цікаво, що власниками “Спецпроект-ексклюзив” є 4 підприємства та одна фізична особа. Це ТОВ “ВВ”, ТОВ “Молпром-експерт”, ТОВ “Молпром-інвестор”, ТОВ “Спецпроект-капітал” і Наталія Голоюх (можливо, родичка екс-директора «Волиньторфу» Сергія Голоюха. Про пов’язаність “Континіуму” та “Волиньторфу” читайте у наших наступних публікаціях).

 

Медіагрупа “Континіуму” на Волині офіційно представлена телеканалом, газетою та інтернет-виданням “Слово Волині”. ТОВ “Слово Волині” зареєстроване у Луцьку на Єршова, 2. Також за цією адресою зареєстрована компанія, що надає послуги пасажирських перевезень ВКФ “ВІТА-АВТО” (власник – офшорна компанія ВЕСТ ОІЛ ГРУП ХОЛДІНГ Б.В.) і спортивний клуб “КОНТИНІУМ – ВОЛИНЬ СПОРТИВНА”.

Власником “Слова Волині” є Юрій Романко. Статутний капітал 100,000 гривень. Головний редактор – Наталія Шепель.

****

Очевидно, що це не всі підприємства контрольовані командою Ігоря Єремеєва та пов’язані з нею. Ми написали лише про ті фірми, причетність до яких можна довести інформацією з відкритих джерел. Якщо у вас є документи або дані, за допомогою яких можна збільшити цей список, пишіть на електронну скриньку var.volyn@gmail.com.

Також звертаємося до представників команди Єремеєва. Якщо в публікації є неточна або неправильна інформація, будь ласка, зв’яжіться з редакцією.

 

Антон Бугайчук та Анатолій Котлюк

Залишити відповідь