Волинські гірники далі бунтують, хочуть відставки міністра

Демчишин

Відбулося засідання президії Незалежної профспілки гірників України, під час якого говорили про відставку міністра енерговуглепрому Володимира Демчишина (на фото).

У вступному слові голова НПГУ Михайло Волинець наголосив, що безвідповідальні дії посадовців Міністерства енергетики і вугільної промисловості призвели до кількасот тисячних заборгованостей і як наслідок – змусили трудові колективи вдатися до проведення стихійних страйків, – пише БУГ.

«Влада має знати, – наголосив Михайло Волинець, – що страйки наростатимуть із новою силою, якщо становище у паливно-енергетичному комплексі не буде докорінно змінено», – пише Конфедерація вільних профспілок України

Згодом уже в приміщенні Міненерговуглепрому засідання президії НПГУ продовжилося разом із колегами – членами президії Профспілки працівників вугільної промисловості України. Міністр енерговуглепрому Володимир Демчишин на зібранні шахтарів почувався досить незатишно, бо там відбулася досить принципова, відверта й навіть жорстка розмова. Спочатку гірники терпляче вислухали урядовця, який майже півгодини монотонно розповідав про труднощі сьогодення й зовсім не райдужні перспективи вугільної галузі загалом і деяких шахт зокрема. Млявий виступ пана міністра мало кого із присутніх задовольнив, а більшість просто обурив. Першим, у кого увірвався терпець, став голова міської організації НПГУ Первомайська Романа Панчука. Йому, як і більшості гірників, набридло слухати непереконливі пояснення високопосадовця.

«Не намагайтеся нас розжалобити, – закликав профспілківець із Луганщини. – Нічого з цього не вийде. Краще зізнайтеся, що ви – не професіонал у енергетичній галузі, а тому не можете впоратися із покладеними на вас завданнями. Найкращим виходом із цієї ситуації було б написати заяву на звільнення із займаної посади».

Дісталося урядовцю на горіхи і від голови Обласного об’єднання НПГУ Західного Донбасу Віктора Грека: «Міністр не знає, як відповісти на наші запитання, не володіє ситуацією, не здатний вирішувати питання, так що вистачить вести порожні розмови з цією людиною – дайте йому аркуш паперу, нехай пише заяву про звільнення».

Оскільки конструктивного діалогу з міністром знову не вийшло, Незалежна профспілка гірників України і Профспілка працівників вугільної промисловості України планують невдовзі провести Всеукраїнський з’їзд шахтарів, для підтримки якого в столицю прибуде близько 10 тисяч шахтарів. Уже створено організаційний комітет.

Залишити відповідь