Князі волинські: Палиця та його васали

Ось уже понад 20 років Україна є типовою олігархією. Декілька бізнес-груп розділили країну і час від часу влаштовують війни-розбірки за ресурси, особливо, коли хтось з колег потрапляє в скруту.

Не оминула така доля й Волинь. Групи двох Ігорів – Палиці та Єремеєва – з різним успіхом збільшують свої бізнес-активи, не забуваючи штурхати один одного. Спостерігають за цим процесом менш потужні групи, які ситуативно підтримують то одних, то інших.

****

Сьогодні Волинське Агентство Розслідувань розповідає про “імперію” бізнес-партнера Ігоря Коломойського, голову Одеської облдержадміністрації Ігоря Палицю.

Окрім активів, з якими пов’язаний сам Ігор Петрович, в цій публікації – фірми, до яких причетні троє членів його команди: бізнесмени Олександри Лазорко та Товстенюк і депутат міської ради Володимир Никитюк.

 

товстенюкОлександр Товстенюк

ТОВ «СТАЛЬ-ЕДЕЛЬ»

Це підприємство згідно із класифікатором видів економічної діяльності може займатися торгівлею металом, металевими конструкціями, деревиною та будівельними матеріалами.

Власником є Олександр Гордій, який до ліквідації у 2013 році був співвласником ТОВ «Директорія». Саме це підприємство раніше було власником однойменного офісного центру, який вже став «оплотом» команди Ігоря Палиці у Луцьку.

Статутний капітал ТзОВ «СТАЛЬ-ЕДЕЛЬ» 15,000,000 гривень, а юридична адреса – Луцьк, вулиця Боженка, 34.

Таку ж саму адресу реєстрації має приватне акціонерне товариство «Металіст». Статутний капітал – 1,423,600 гривень. Власником 76,93% акцій підприємства є голова правління фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк» Олександр Товстенюк.

Діяльність підприємства також пов’язана із металом та будівельними матеріалами.

ТОВ «ТЕРРА-КАПІТАЛ»

Підприємство зареєстроване у Луцьку на вулиці Винниченка, 26, у бізнес-центрі «Директорія». Згідно із КВЕД воно спеціалізується на посередництві, здачі в оренду нерухомості, організації спорудження будівель. Статутний капітал підприємства – 2,000,000 гривень.

Керівником та підписантом підприємства є Оксана Форостян, яка була керівником ТОВ «ДИРЕКТОРІЯ» до ліквідації підприємства у 2013 році.

ТОВ «ІНВЕСТ-КОНТУР»

Підприємство також зареєстроване у бізнес-центрі «Директорія» на Винниченка, 26. За словами депутата Луцької міської ради Володимира Никитюка, саме у власності цього підприємства перебуває бізнес-центр.

Власником ТОВ «ІНВЕСТ-КОНТУР» є підприємство «СТАЛЬ-ЕДЕЛЬ», про яке ми вже згадували. Статутний капітал – 15,000,000 гривень. Керівником підприємства також є Оксана Форостян.

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ “ЗАЛЄСКІ” (ТОВ “ЗАЛЄСКІ”). Готель «Залєскі» розташований у Луцьку на вулиці Кривавий вал, 39. Він має двох власників Віту Подик та Віктора Шокала, які вклали по 5,000 гривень у статутний капітал. Також Віктор Шокало є керівником підприємства «Універмаг «Луцьк». Як повідомляють джерела Волинського Агентства Розслідувань, фактичним власником «Залєскі» є Олександр Товстенюк.

 

177uІгор Палиця

ПАТ «УНІВЕРМАГ “ЛУЦЬК»

Пожежу в луцькому ЦУМі у 2011 році пов’язували із переділом власності. Адже великі торгові площі у центрі Луцька, помножені на багату історію і традиційність ЦУМу – ласий шматок для бізнесу.

Якби там не було, наразі формальним власником 93,94% акцій універмагу є кіпрська офшорна компанія G.I. COMPANY LINE SYSTEM MANAGEMENT LIMITED, яка зареєстрована за адресою Лімассол, проспект Архієпископа Макарія III, 155, Протеас Хаус, 5 поверх.

Точно таку ж адресу реєстрації має інший офшор Ігоря Палиці, на який «оформили» контрольний пакет акцій футбольний клуб «Волинь» – МАНТІМУС КОММЕРШИАЛ ЛТД. Цікаво, що МАНТІМУС КОММЕРШИАЛ ЛТД у минулому була основним власником видання «Волинські новини».

Керівником та підписантом ПРАТ «УНІВЕРМАГ «ЛУЦЬК» є Віктор Шокало. Статутний капітал – 1,625,400 гривень.

ТОВ «ФК «ВОЛИНЬ»

Власниками клубу є два місцевих підприємства та офшор, які пов’язані з Ігорем Палицею, а ще – головний тренер клубу Віталій Кварцяний. Підприємства: ТОВ «ЕЙР ГЕЙТ ГУРМЕ» –  внесок у статутний капітал 24,000 гривень, «ЕЙР ІНВЕСТМЕНТ ГРУП» – внесок 27,000, вже відомий нам офшор МАНТІМУС КОММЕРШИАЛ ЛТД – внесок 62,650,649. Внесок Кварцяного – 11,769,647.

ТЗОВ «ПАЛАДІЙ»

Підприємство зареєстроване у Луцьку на вулиці Мамсурова, 2а. Основний вид його діяльності згідно з КВЕД – торгівля приладами та устаткуванням.

Підприємство має п’ять власників, три з яких збігаються із ФК «ВОЛИНЬ»: ТОВ «ЕЙР ГЕЙТ ГУРМЕ» – 74,832 гривні, «ЕЙР ІНВЕСТМЕНТ ГРУП» – 74,832, МАНТІМУС КОММЕРШИАЛ ЛТД – 74,832. Два інших власники: Дмитро Смагін – 77,950 гривень, Микола Мельник – 9,354.

ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ ЛЮБАРТ»

Підприємство зареєстроване у Луцьку на вулиці Підгаєцькій, 13а. Його власниками є його батьки – Петро та Оксана Палиці. Статутний капітал підприємства – 3,870,000 гривень. Згідно із КВЕД підприємства може займатися столярним виробництвом.

Водночас ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ ЛЮБАРТ» є власником 75,69% акцій публічного акціонерного товариства «ЕНКО». Цьому підприємству зокрема належить Луцький електроапаратний завод. Свого часу саме там був офіс видання «Волинські новини».

ПАТ «ЕНКО» зареєстроване у Луцьку на вулиці Електроапаратній, 3, де власне і розташований завод. Статутний капітал – 11,236,680 гривень.

ТОВ «МАВЕКС»

Компанія зареєстрована у Луцьку на Підгаєцькій, 13а, тобто в одному приміщенні з «Торговим домом Любарт». Власниками цього підприємства є п’ять офшорних компаній із Кіпру, які входять до «пулу» офшорів групи «Приват». Більше про це читайте у розслідуванні наших колег із видання Zaxid.net.

«МАВЕКС» згідно із КВЕД може займатися торгівлею нерухомістю, устаткуванням та продуктами. Це підприємство зокрема володіє 6,5% акцій ТОВ «СКОРЗОНЕРА», яке розбудовує курорт «Буковель» у Карпатах.

 

лазоркоОлександр Лазорко

Основним капіталом екс-очільника «Уктранснафти» на Волині є готель «Лучеськ» та торговий центр «Імідж», які саме перебувають на реконструкції. Два об’єкти перебувають у власності ТОВ «ТРИ Л».

Власниками цього підприємства офіційно є Віра Лазорко – 7,500,000 гривень, сам Олександр Лазорко – 500,000 та Тетяна Овчаренко – 8,500,000. У єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб-підприємців серед власників згаданий батько Олександра Лазорко Іван Лазорко, який помер у жовтні 2014 року, але, мабуть, через довгу процедуру оформлення спадщини змін у реєстрі поки не зробили.

Керівник підприємства – Сергій Каленюк.

 

111wВолодимир Никитюк

Із групи волинських приватівців Володимир Никитюк «заховав» свій бізнес найкраще. Голова земельної комісії Луцької міської ради має великий вплив через вміння лобіювати земельні питання. Можливо, це ще одним із його заробітків.

Свій авторитет, зв’язки та активи Никитюк, зокрема, використовує у будівельному бізнесі. Як повідомляють джерела Волинського Агентства Розслідувань, два основних підприємства, з якими співпрацює Никитюк у цій сфері – ТОВ «ВОЛИНЬІНДУСТРІЯ» і ПП «ВВС».

Уже після публікації статті Володимир Никитюк повідомив, що з першою фірмою він припинив співпрацю, а в ЄДР вказано: товариство в процесі ліквідації.

Щодо ПП «ВВС», то воно зареєстроване у Луцьку на Сосюри, 2. Офіційно це «сімейний» бізнес. Його власниками є родина Савчуків – Василь Савчук – 257,550 гривень, Вадим Савчук – 80,800, Надія Савчук – 85,850 гривень, Юлія Савчук – 80,800. Керує найбільший вкладник Василь Савчук.

До слова, зараз це підприємство нині будує корпус Луцького гуманітарного університету на вулиці Шопена.

Також Володимир Никитюк зареєстрований як приватний підприємець у селі Зміїнець на вулиці Приміській, 17. Згідно із КВЕД він може займатися посередництвом, нерухомістю, рекламою, надавати правові консультації тощо.

 

***

 

Окремо варто згадати про медіа-групу, якою володіють та керують представники луцької команди Палиці.

ТОВ «РГ «ХРОНІКИ ЛЮБАРТА»

Видання зареєстроване у Луцьку на вулиці Конякіна, 18а. Його статутний капітал – 1,000 гривень. 490 вклав головний редактор видання Андрій Лучик, а 510 – співвласник ТОВ «ПАЛАДІЙ» Дмитро Смагін.

ПП «ВОЛИНСЬКІ НОВИНИ»

Інформаційне агентство зареєстроване у бізнес-центрі «Директорія» на Винниченка, 26. Його власниками є юрист фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк» та депутат міськради Ігор Поліщук, а ще Вікторія Поліщук. Обоє «вклали» у статутний капітал по 500,000 гривень.

ТОВ «Під прицілом»

Видання зареєстроване у Луцьку на вулиці Ковельській, 3. Його власником та керівником офіційно є Олександр Стадніцький. Статутний капітал – 1,000 гривень. Хоча з редакційної політики видання зрозуміло, хто справжній власник «Під прицілом». Цікаво, в 2012 році в інтерв’ю ІА «Четверта влада»  головний редактор «Хронік Любтарта» заявив, що «Під прицілом» підконтрольне команді Ігоря Палиці.

 

****

 

Очевидно, що це не всі підприємства контрольовані луцькою командою Ігоря Палиці. Ми написали лише про ті фірми, причетність до яких можна довести інформацією з відкритих джерел.

Якщо у вас є документи або дані, за допомогою яких можна збільшити цей список, пишіть на електронну скриньку var.volyn@gmail.com.

 

Антон Бугайчук та Анатолій Котлюк

У публікації використанні світлини Інформаційного агентства Волинські Новини

11 коментарів

 1. Олена сказав:

  Коли в світ виходять такі статті , то напрошується “хто замовив ” ??? Аж смішно !!! Ніби до цього ніхто не знав , хто стоіть за багатьма фірмами і людьми нашого міста ?!! Пішла травля Коломойського і всі вже пхаються , щоб не відставати. Краще б писали реаліі , а не замовлене і зфальшовена! А взагалі хлопці молодці – мають голову і працюють! Можливо , як би працювали і інші , а не язиками чесали , то також мали б такі статки!

 2. diadia сказав:

  Хлопці, хто ваш спонсор, бо якщо хтось слабкий, то незабаром його перекуплять чи залякають

 3. ірина сказав:

  Кривавий Вал – це круто 🙂

 4. Жанна сказав:

  Тепер чекаємо статтю про Романюка і Ко…щоб все по чесному.

 5. знайка сказав:

  Oksana Palycia??
  Mamu Palyci I. zwaty Tetiana

 6. Лєна сказав:

  А статтю замовив Романюк васал другого клану Континіум?

 7. Наталка сказав:

  Молодці хлопці! Лише сміливість опублікувати таку інформацію чого варта!!! А тепер як дурналісти ініціюйте запити в податкову щодо оплати засновниками часток в статутеі капітали: чи були задекларовпні доходи і сплачені податки?

 8. Наталка сказав:

  Та пофіг хто замовив!Просто розумійте хто є хто і до чого має відношення.Людина, яка має відношення до ТАКОГО бізнесу і таких оборотів піде чесно працювати мером?!?! НЕ ВІРЮ!На заробітну платню скільки там: 15 тис?Та вони можуть за вечерю стільки заплатити.Маємо вже одного,який обіцяв продати бізнес

Залишити відповідь