Домівки волинських волонтерів: «Волинь SOS». ФОТО

Тетяна Должко, Микола Дмитрук та переселнці, що стали волонтерами

Організація «Волинь SOS» виникла навесні 2014 року. Спочатку займалися допомогою переселенцям, починаючи від одягу і закінчуючи іграшками для дітей. Організатором виступила Тетяна Должко.

«Потім переселенців стало багато і мені знадобилися помічники», – згадує Тетяна. Першими волонтерами стали самі переселенці. Влітку постійно працювали близько 20 людей, зараз вони перейшли в інші  організації, а дехто навіть створює свої. Сьогодні у «Волинь SOS»  працює шестеро волонтерів.

«Кожен регіон мав свою організацію – «Львів SOS», «Крим SOS». І щоб переселенцям було простіше, щоб вони знали до кого звертатися, ми назвались «Волинь SOS» Коли під осінь ситуація з переселенцями стабілізувалася, перейшли на забезпечення армії. Все почалося з одного солдата. Мені подзвонила жінка, і сказала, що є герой з Савур-Могили, якому потрібна каска, бо він свою втратив, ну і до каски. І так пішло-поїхало»,- усміхається Тетяна.

Група волонтерів надає адресну допомогу окремим бійцям або ж підрозділам. Забезпечують хлопців чітко за конкретними потребами і вимогами. Також керуються принципом, що «не своїх» немає.

«Вони для мене всі однаково герої»,- підкреслює Тетяна. «Географія» бійців, яким допомагали волонтери широка: від Ужгорода до Маріуполя та Харкова.

Донедавна було кілька напрямів: діти сироти зі Сходу, сім’ї загиблих, дитячі будинки, передачі на Східну Україну, а також довантажували продуктами священників та інших волонтерів, котрі їздять на Донбас. Тепер «Волинь SOS» планує змінити стратегію. «Самі хлопці просять приціли, навігатори, рації, планшети, біноклі, дальноміри та інше, і ці речі коштують реально великі гроші. Але це дуже важливо, тому хочемо зосередитися на таких речах, щоб не розпорошуватися на дрібне», – зауважує Тетяна.

Техніку діставатимуть в Україні, єдине, що дістають  з-за кордону – це кошти. «Дуже сильно виручає діаспора з Канади, Німеччини та інших європейських країн. Є благодійник з Канади волинянин Дмитро, який намагається двічі на місяць перекинути дійсно суттєву суму в доларах», – розповідає Тетяна. На ці гроші вже вдалося повністю забезпечити декількох бійців.

Передають зібрану допомогу через інших волонтерів – довантажують луцьких або ж передають на Київ, Маріуполь, Суми, Дніпропетровськ, Краматорськ, Сіверодонецьк, звідкіля місцеві розвозять у потрібні місця. Але найчастіше зараз користуються послугами «Нової пошти» та «Нічного Експресу» – посилки волонтерів доставляють безкоштовно, а на зекономлені кошти можна докупити чогось бійцям.

«Складно було до Нового року, коли йшли дуже активні бойові дії, тоді доводилося звертатися до тих волонтерів, які не боялись їздити у гарячі точки, бо ми спеціально знаходили підрозділи, які сиділи в найгарячіших точках, яким нічого не довозили. Ми називали їх «потєряшки», – додає волонтерка.

Для збору коштів використовують усі доступні методи: скриньки, постійно брали участь у фестивалях –  налагодили співпрацю з Луцьким джазовим клубом, театром-студією «Гармидер», організували також аукціон «Рукоділля в поміч захисникам України», проводили ярмарку рукоділля. Також збирають допомогу в офісі або кошти на картку. Співпрацюють з кав’ярнею «Золотий дукат» – з кожного чеку гривня на допомогу військовим. Це, до речі, єдиний заклад у Луцьку, який відгукнувся на таку пропозицію.

Список потреб постійно змінюється, залежно від підрозділу та місця його дислокування, якому волонтери збирають допомогу.  Зараз потрібні – футболки, шкарпетки, нижня білизна, кросівки, легкі похідні чи тактичні черевики, миючі засоби та засоби гігієни, завжди потрібні солодощі, медикаменти. «Ті, хто довгий час тримає позиції просять домашньої їжі, спецпризначенці – консерви, сухпайки, щоб швидко відкрити, поїсти і рухатись далі. Але постійно треба ВСЕ», каже Тетяна. Також волонтерам не завадить допомога небайдужих лучан для пакування посилок та розвантажування машин, і часто потрібна допомога людей з автомобілями.

Щоб оптимізувати процес збору допомоги «Волинь SOS» тепер розташований на базі «Поліських Партизанів». Усі охочі мають змогу принести допомогу за адресою Луцьк, вул. Шопена, 4, або перерахувати гроші на картку Приватбанку 5168 7420 6497 3609 – отримувач Губанова Т. Ознайомитися з діяльністю волонтерів і переглянути актуальний список потреб можна на Фейсбуці https://www.facebook.com/groups/VolynSOS/.

 

Хлопці часто просять передавати їм солодке

Хлопці часто просять передавати їм солодке

Тетяна Должко, Микола Дмитрук та переселнці, що стали волонтерами

Тетяна Должко, Микола Дмитрук та переселнці, що стали волонтерами

Сушені борщі

Сушені борщі

Самооборона Майдану передапередає хлопцям два відра домашніх вареників

Самооборона Майдану передапередає хлопцям два відра домашніх вареників

Ось так виглядає волонтерський склад

Ось так виглядає волонтерський склад

На передову доставляють навіть шини

На передову доставляють навіть шини

Канцелярія для діток з обмеженими можливостями теж поїде на Схід - допомогу передав фонд "Новий Луцьк"

Канцелярія для діток з обмеженими можливостями теж поїде на Схід – допомогу передав фонд “Новий Луцьк”

З найнеобхіднішого - зубні пасти та засоби особистої гігєни

З найнеобхіднішого – зубні пасти та засоби особистої гігєни

Допомога поїде і в дитячі будинки Сходу

Допомога поїде і в дитячі будинки Сходу

Залишити відповідь