У Луцьку відкрили дошку Герою Майдану. ФОТО

Сьогодні у Луцьку відбулося відкриття меморіальної дошки, встановленої в пам’ять Героя Небесної Сотні Василя Мойсея.

Меморіальну дошку відкрили на вулиці Липинського, 5 на фасаді будинку, у якому проживав Василь Мойсей. Відкриття дошки приурочили до Дня народження Героя. Сьогодні, 27 березня, йому виповнилося б 23 роки.

Право відкриття дошки надали рідній сестрі та брату Василя Марії та Роману.

Церемонія відкриття розпочалася з хвилини мовчання за Героями Небесної Сотні та  Героям, які полягли у війні на Сході України.

Пам’ятну дошку освятив отець Олександр Вронський, капелан батальйону «Січ», який також був на Майдані разом із Василем Мойсеєм. «Цих кривавих днів я ніколи не забуду. Нас поїхало туди 17 чоловік, а живих вернулося 16…Було дуже важко почути звістку, що Василя вже нема.. Його останніми словами були слова «Вибачте, я вас усіх люблю»,- поділився спогадами отець Олександр.

На завершення до присутніх звернувся брат Героя Роман. «Василь дійсно Герой… Він був просто хлопець щиро любив Україну. Сьогодні мене питають, якби Василь знав, що він має померти, чи він би помер за Україну? Я кажу, що він би віддав життя ще раз,  і ще сотні раз за Україну», – сказав Роман Мойсей. Також він подякував усім присутнім, що прийшли ,  і закликав усіх жити так, як би хотіли Герої Небесної Сотні.

Віддати шану Герою зібралося більше ста людей, серед яких було багато одногрупників та побратимів Василя. Прийшли Віктор Чижик, директор Луцького інституту розвитку людини Університету «Україна», у якому навчався загиблий Герой, а також перший заступник голови Волинської обласної ради Олександр Пирожик, депутат Луцької міської ради Паво Данильчук та перший заступник Луцького міського голови Святослав Кравчук.

Хорова капела «Посвіт» виконала улюблену пісню Василя Мойсея «Йшли селом Партизани». Присутні поклали квіти до меморіальної дошки.

Залишити відповідь