Митники-хабарники таки сядуть за ґрати

Апеляційний суд Волинської області задоволив апеляцію прокуратури Волині, змінивши міру покарання 17 працівникам митного поста «Луцьк» обвинуваченим у хабарництві. Про це повідомляє прес-служба прокуратури області.

Досудовим розслідуванням було встановлено, що у період з серпня по листопад 2011 року ці посадовці митниці, діючи за попередньою змовою, одержували хабарі від суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності за безперешкодне і швидке здійснення митного оформлення товарів, – інформує  «Під прицілом».

Кримінальна справа щодо них була скерована до суду ще у листопаді 2012 року, однак, зважаючи на її складність та великий об’єм, Ковельський міськрайонний суд виніс рішення лише у лютому минулого року, призначивши винним у корупційних злочинах особам умовне покарання.

Не погодившись із таким рішенням суду, прокуратура області оскаржила його в апеляційному порядку.

Нині Апеляційним судом вирок суду першої інстанції скасовано, а дії підсудних кваліфіковано, як вчинені у складі організованої злочинної групи.

Відтак, начальнику митного поста призначено покарання у виді шести з половиною років позбавлення волі, заступнику начальника – 5 років та 2 місяців, начальнику сектору митного оформлення – 4 років позбавлення волі. Чотирьом інспекторам поста доведеться відсидіти за ґратами по 5 років. У всіх цих посадовців буде конфісковане майно. Їх також позбавлено права 3 роки обіймати посади, пов’язані з владними та організаційно-розпорядчими функціями в правоохоронних органах України.

Ще десятьом інспекторам призначено покарання у виді 5 років позбавлення волі зі встановленням 3-річного іспитового строку та позбавленням права 3 роки обіймати посади, пов’язані з владними та організаційно-розпорядчими функціями в правоохоронних органах України.

 

Залишити відповідь