Домівки волинських волонтерів: «Фундація розвитку громад». ФОТО

У складний для України час волонтерство та допомога армії стали однією з сил, яка дуже згуртувала суспільство. У Луцьку діє декілька великих волонтерських осередків, серед яких Волинська обласна громадська організація «Фундація розвитку громад», що на вулиці Шопена, 11.

Про діяльність ВОГО «Фундація розвитку громад» розповіла виконавчий директор Юлія Євпак. Загалом у фонді четверо працівників, які постійно знаходяться в офісі і збирають допомогу для хлопців, що воюють на Сході.

Організація виникла більш ніж три роки тому і займалася сталими проектами, направленими, наприклад, на покращення добробуту в сільській місцевості, або ж допомогу дітям, хворим на муковісцидоз. Ці проекти продовжують діяти і зараз, проте з квітня 2014 року «Фундація розвитку громад» активно долучилася до допомоги військовим.

«Тоді вже почалися військові конфлікти на сході України, вже не було Криму, і до нас звернувся наш знайомий та попросив, щоб ми допомогли продуктами. Він був з батальйону «Донбас», вони тоді стояли в Нових Петрівцях. Десь за тиждень ми передали туди першу партію продуктів», – розповіла  виконавчий директор ВОГО «Фундація розвитку громад» Юлія Євпак.

Фонд проводить благодійні ярмарки, на яких відбувається збір коштів для військовослужбовців. За зібрані на останньому ярмарку гроші придбали 50 пар налокітників для бійців 14-ї механізованої бригади. Під час таких акцій  до організації долучаються інші волонтери, переважно студенти, а небайдужі лучани мають змогу пожертвувати кошти.

Оскільки Фонд є громадською організацією, то передача допомоги відбувається за актами прийому-передачі. «Часто питають, чи ми даємо гроші. В нас готівка взагалі не ходить, ми все закриваємо чеками. ГО за законодавством не має нікому давати кошти»,- коментує волонтер.

За словами Юлії Євпак, зараз ситуація з забезпеченням бійців амуніцією значно краща, ніж ще декілька місяців тому, але є потреба в інших речах. З продуктів передають чай, каву та солодощі для солдатів, а також крупи, макарони, домашні консервації та сухі борщі. Постійно просять передавати ліки й аптечки, зараз найбільш потрібні елементи спорядження: розгрузки, наплічники, наколінники, налокітники, спальні мішки, тактичні рукавиці, шкарпетки та індивідуальні засоби гігієни.

«Зараз дуже мало людей мають змогу пожертвувати гроші. Стало відчутно навіть по пожертвах. Але люди намагаються в інший спосіб долучитися. Ось, наприклад, всі продукти на борщі ми не закуповуємо, люди з сіл приносять і долучаються, таким чином допомагаючи армії» – додала волонтер.

Щодо доставки зібраної допомоги на передову, то в цьому ВОГО «Фундація розвитку громад» допомагають інші волонтерські організації, як наприклад Автомайдан Україна – вони принаймні один раз на тиждень возять допомогу. Адресні посилки передають з бійцями, які вирушають на Схід, або надсилають через Нову пошту.

Юлія Євпак відзначає, що перемога – наша спільна справа. Тому волонтери ще раз просять всіх небайдужих долучитися. Усі охочі можуть приносити допомогу для військових за адресою: Луцьк, вул. Шопена 11, (Волинська державна обласна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки, 2-ий поверх). Більш детальну інформацію та звіти про допомогу ВОГО «Фундація розвитку громад» військовим можна побачити на сайті http://vogofrg.org/. Дізнатися про актуальний список потреб можна на сторінках фонду у соціальних мережах В контакті https://vk.com/club61975543 та Фейсбук https://www.facebook.com/groups/627118430682400/, а також за телефоном 067 332 30 40, 0673328802

Кошти можна перераховувати за реквізитами на рахунок р/р № 26007500045607  ПАТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК», м.Луцьк, МФО 300614, ЄДРПОУ 37707135.

 

Залишити відповідь